کد مطلب: 39192
 
تامین خوراک در طرحهای تازه پتروشیمی از دیدگاه شعری مقدم
 
دومین نشست مدیران طرحهای پتروشیمی در فاز دوم منطقه ویژه انرژی پارس با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف بررسی روند پیشرفت طرحهای فاز ٢ و تامین خوراک برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۳
دومین نشست مدیران طرحهای پتروشیمی در فاز دوم منطقه ویژه انرژی پارس با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف بررسی روند پیشرفت طرحهای فاز ٢ و تامین خوراک برگزار شد.

به گزارش شانا، عباس شعری مقدم در این همایش با تاکید بر اهمیت بلند مدت خوراک طرحهای پتروشیمی خطاب به همه مدیران مجری طرح، گفت: پیش از آغاز احداث هر طرح، باید قرارداد بلند مدت تامین خوراک خود را با شرکتهای گاز و نفت و نیز دیگر شرکتهای تامین کننده خوراک در بخش خصوصی نهایی و امضا کنید و مدیران توافقهای شفاعی را مبنای کار خود قرار ندهند.

وی با اشاره به برگزاری همایش مسئولیتهای اجتماعی شرکت در صنعت پتروشیمی در تاریخ ٣٠ دیماه امسال، افزود: لازم است مجتمعها و طرحهای پتروشیمی برنامه ریزیهای مناسبی برای عمل به مسئولیتهای اجتماعی و رفع موانع و مشکلات ایجاد شده در نتیجه توسعه صنعت انجام دهند.

همچنین معاون وزیر نفت در این نشست پیشنهاد کرد تا شرکتهای پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه انرژی پارس با خریداری سهام شرکت پازارگاد، متولی انجام مسئولیتهای اجتماعی و غیر صنعتی در منطقه را به این شرکت بسپارند.

ابلاغ دستورالمعل HSE به طرحهای پتروشیمی

در این نشست، مرضیه شاهدایی، مدیر طرحهای شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده در مدیریت طرحها در فاصله برگزاری نشست نخست تا نشست دوم ،گفت: در این مدت با واگذاری امور پیمانهای NPC به مدیریت طرحها توانستیم فعالیتهای زیربنایی که پیش از این بوسیله شرکت مدیریت توسعه انجام می گرفت و مدتی در رکود بود را مجدداً فعال کنیم.

وی همچنین از ابلاغ دستورالعمل HSE به همه طرحهای پتروشیمی خبر داد و افزود: در این زمینه جلسه های منظم هماهنگی میان طرحها در حال برگزاری است.

تکمیل شهرک مسکونی شیرینو، تکمیل کانال دفع سیلاب، استحصال زمین ٥٠ هکتاری در انتهای فاز ٢، طراحی مهندسی و آماده سازی اسناد مناقصه جاده های فاز ٢ و ادامه احداث پل L١ و L٢ از جمله کارهایی است که شاهدایی بر آن اشاره کرد.

شاهدایی در ادامه با اشاره به اهمیت توجه به مسئولیتهای اجتماعی از سوی شرکتهای پتروشیمی پیشنهاد کرد که مدیران طرحهای فاز ٢ عضو شورای راهبردی پتروشیمی در عسلویه شوند.

جلسه پرسش و پاسخ، ارائه گزارش و بازدید از طرحهای فاز ٢ نظیر بوشهر، متانول کاوه، سیراف، شهرک شیرینو و مجموعه فرهنگی و ورزشی پازارگاد از جمله برنامه های دومین اجلاس مدیران طرحهای فاز ٢ عسلویه است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵