داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103426
 
قیمت تخم‌مرغ کاهش یافته است
 
مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: واردات کنجاله سویا انجام شده اما در انحصار عده خاصی است که به میل خود آن را وارد بازار می‌کنند. عده‌ای هم از این کمبود سوء استفاده می‌کنند و با سیاست‌های خود بازار را اداره می‌کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: واردات کنجاله سویا انجام شده اما در انحصار عده خاصی است که به میل خود آن را وارد بازار می‌کنند. عده‌ای هم از این کمبود سوء استفاده می‌کنند و با سیاست‌های خود بازار را اداره می‌کنند.

حمید فاضلی مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص مازاد تولید مرغ و تخم مرغ در کشور اظهار کرد: ما توان تولید و صادرات در زمینه مرغ و تخم مرغ را داریم اما بستر مناسب را در حال حاضر برای تولید از دست داده‌ایم.

وی در رابطه با حل بحران مشکل تخم مرغ در کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت تمام شده تخم مرغ تقریبا به حالت تعادل رسیده و با قیمت تخم‌مرغ وارداتی یکسان شده است. میزان مصرف با گرم شدن هوا کمتر می‌شود و فعلا فضای متعادلی را پیش رو داریم.

فاضلی با اشاره به کمبود کنجاله سویا در کشور تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی و پشتیبانی امور دام از وجود کنجاله سویا و سویا در مبادی وارداتی خبر می‌دهند که هنوز ترخیص نشده اما ما هنوز چیزی به این نام در بازارها ندیده‌ایم.

وی ادامه داد: تا زمانی که کنجاله سویا به دست مرغدار و تولیدکننده نرسد نمی‌شود بر روی آن مانور داد هرچند که در آمارها این موضوع آمده است.

فاضلی گفت: واردات انجام شده اما در انحصار عده خاصی است که به میل خود آن را وارد بازار می‌کنند. عده‌ای از این کمبود سوءاستفاده می‌کنند و با سیاست‌های خود بازار را اداره می‌کنند.

وی اذعان داشت: شرکت پشتیبانی امور دام هم اگر نهاده دارد به مقدار کافی نبوده و جوابگوی تولید نخواهد بود.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور در خصوص مطالبات مرغداران گفت: خواسته‌های مرغداران در یک تجمع اعتراضی مطرح شد و قول‌هایی هم داده شده که بخشی از آن صنفی است و بخش دیگر آن فرا بخشی است. البته هنوز قدمی برای حل مشکلات برداشته نشده و برنامه‌ریزی برای انجام کارها رخ نداده است.

وی افزود: تا زمانی که ما به سمت اصلاح ساختار صنعت نرویم با همین نوسانات روبه رو خواهیم بود.

فاضلی با تکذیب قیمت تمام شده 12 هزار تومانی مرغ زنده تاکید کرد: قیمت تمام شده مرغ در مرغداری‌ها حدود 6 هزار تومان است و در مرغداری‌ها و آماده طبخ بین 9 هزار تا 9500 تومان باید باشد اما بین 7 تا 8 تومان فروش می‌رود و مرغ زنده هم بین 4000 تا 4500 تومان خرید و فروش می‌شود بنابراین قیمت 12 هزار تومانی برای مرغ زنده به هیچ وجه صحت ندارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵