کد مطلب: 97170
 
گواهینامه MRV برای نفتکش ایران
 
ناوگان نفتکش ایران موفق به دریافت گواهینامه ام،آر.وی ( MRV) از اتحادیه اروپا در خصوص پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای شد که دریافت آن باعث تسهیل تردد در بنادر مختلف جهان می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۰
ناوگان نفتکش ایران موفق به دریافت گواهینامه ام،آر.وی ( MRV) از اتحادیه اروپا در خصوص پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای شد که دریافت آن باعث تسهیل تردد در بنادر مختلف جهان می شود. 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از شرکت ملی نفتکش، این شرکت، موفق به اجرای مقررات جدید ‎محیط ‎زیستی اتحادیه اروپا در زمینه کنترل انتشار گاز دی‎اکسیدکربن از کشتی‎ها و دریافت گواهینامه از این اتحادیه درخصوص پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای از کشتی‎ها (EU MRV Monitoring Plan ) برای ناوگان این شرکت شد.
مدیر فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در خصوص مقررات زیست محیطی جدید اتحادیه اروپا در مورد پایش، گزارش و تطابق انتشار گازهای گلخانه‎ای از کشتی‎ها گفت: در آینده نزدیک،کشتی‎ها بر اساس میزان انتشار گاز دی اکسید کربن، رده‎بندی و بر اساس آن، تجارت جدیدی را شروع خواهند کرد به طوری که اگر یک کشتی گاز دی اکسید کربن کمتری را انتشار دهد، می‏‎تواند اختلاف آن را در بازار به کشتی‎های دیگری که گاز دی اکسید کربن بیشتری تولید و منتشر کرده‎اند، به فروش برساند.
مهندس اکبر جبل عاملی افزود: این گواهینامه اتحادیه اروپا برای تمامی کشتی‎های تجاری با وزن بیش از پنج هزار تن در بنادر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نروژ و ایسلند از ژانویه سال ۲۰۱۸ (۱۱ دی) و در کل بنادر جهان از ژانویه ۲۰۱۹ لازم الاجرا است.
وی ادامه داد: این گواهینامه که به منزله اجرای الزامات و مقررات اتحادیه اروپا در بخش MRV است، پس از تایید موسسه رده‎بندی DNV.GL توسط این موسسه و به نیابت از این اتحادیه در تاریخ ۸ نوامبر سال جاری میلادی برای نخستین کشتی این شرکت صادر شد.
مدیر فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه صدور این گواهینامه بیانگر پایبندی و اهتمام این شرکت در اجرای قوانین و مقررات محیط زیستی است، گفت: گواهینامه تطابق با MRV در مجموع برای ۴۱ فروند از کشتی‎های ناوگان این شرکت صادر شده‎ است.
به گزارش ایرنا، نفتکش های ایرانی در زمان تحریم به دلیل جلوگیری از صدور گواهینامه ها و تاییدیه های تخصصی و بین المللی، قادر به ورود به بندرهای مهم در مناطقی مانند اروپا نبودند اما پس از اجرای برجام، این موانع به تدریج برطرف شد.
پس از رفع تحریم ها، بیمه بین المللی نفتکش های ایرانی دوباره برقرار و استانداردهای لازم اخذ شد؛ به گونه ای که درهای بندرهای کشورهای مختلف، یکی پس از دیگری به روی نفتکش های ایرانی باز شد.
ایران دارای بزرگ ترین ناوگان نفتکش دنیاست که پس از رفع تحریم ها و اخذ بیمه نامه ها و تاییدیه های لازم در همه بندرهای جهان، تردد می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵