کد مطلب: 83210
 
جزییات پروژه MEG پتروشیمی مروارید
 
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به سفر امروز - ۲۷ فروردین - رییس جمهوری به استان بوشهر، گفت: رییس جمهوری در جریان این سفر، بزرگترین طرح های پتروشیمی و صنعتی تاریخ کشور از جمله پروژه MEG شرکت پتروشیمی مروارید وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان را افتتاح می کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به سفر امروز - ۲۷ فروردین - رییس جمهوری به استان بوشهر، گفت: رییس جمهوری در جریان این سفر، بزرگترین طرح های پتروشیمی و صنعتی تاریخ کشور از جمله پروژه MEG شرکت پتروشیمی مروارید وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان را افتتاح می کند.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل افزود: شرکت پتروشیمی مروارید یکی از بزرگترین تولید کننده های محصولات اتیلن گلایگول در کشور بوده و ظرفیت تولیدی این واحد ۵۰۰ هزار تن MEG و ۵۰ هزار تن دی اتیلن گلایکول و سه هزار تن تری اتیلن گلایکول در سال است.
وی اظهارداشت: پروژه MEG شرکت پتروشیمی مروارید ۱۳ دی ماه ۱۳۹۴، با تلاش مجموعه مدیران و کارکنان این شرکت و به دست نیروهای توانمند و متخصص ایرانی و بدون دخالت و نیاز به هیچ فرد و یا شرکت خارجی،در مدار تولید قرار گرفت و اولین محصول منو اتیلن گلایکول را با بهترین کیفیت تولید کرد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: بیش از ٤٦ درصد سهام شرکت پتروشیمی مروارید متعلق به شرکت پترو فرهنگ، از شرکت های تابعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است و میزان سرمایه گذاری این پروژه ۳۰۰ میلیون دلار به صورت ارزی معادل ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.
نیکدل با اشاره به تولیدات شرکت پتروشیمی مروارید گفت: این شرکت تاکنون ۵۰۰ هزار تن ام ای جی تولید کرده که ۴۷۰ هزار تن از این محصول به کشورهای چین و هند صادر کرده و ۳۰ هزار تن نیز برای مصرف داخل کشور استفاده شده است.
وی یادآورشد: صادرات محصولات پتروشیمی مروارید معاول ۳۰۰ میلیون دلار ارز آوری برای کشور و سودآوری چشمگیر برای سهامداران این مجموعه از جمله معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان داشته است.
مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: پتروشیمی مروارید علاوه بر تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن مشتقات اتیلن گلایکول، دارای واحد الفین است که سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن اتیلن تولید می کند که ضمن تامین نیاز واحد ام ای جی این مجتمع، بیش از ۱۶۰ هزار تن نیز از این محصول را به فروش می رساند.
نیکدل با اشاره به سرمایه گذاری های صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در سال های اخیر، بیان داشت: این سرمایه گذاری ها، چشم انداز سودآوری پایدار و تضمین شده موسسه را به طرز قابل ملاحظه ای ارتقا داده است.
رییس جمهوری قرار است در جریان این سفر ۶ واحد پالایشگاهی و چند طرح پتروشیمی در شهرستان‌های کنگان و عسلویه را افتتاح کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵