داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 79080
 
کارت‌های اعتباری خرید کالا
 
آیت الله ابراهیمی گفت: کارت‌های اعتباری خرید کالا نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای تسهیلات خرد باشند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۶
آیت الله ابراهیمی گفت: کارت‌های اعتباری خرید کالا نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای تسهیلات خرد باشند.

آیت‌الله ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در مورد کارت‌های اعتباری خرید کالا اظهار داشت: این کارت‌ها برای شروع خیلی خوب بودند و بانک‌ها نیز همکاری و حمایت خوبی داشتند.

وی افزود: ما نیز علاوه بر کارت‌های مرابحه و پیش از این طرح، کارت‌های دیگری را طراحی‌ کردیم که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بود. این کارت‌ها با نرخ سود 15 درصد و بازپرداخت 36 ماهه برای جهیزیه به مردم ارائه شد و مورد استقبال خوبی از سوی مردم قرار گرفت.

وی گفت: در این مدت کوتاه از سوی بانک انصار 500 میلیارد تومان در اختیار مردم قرار داده شد.

مدیرعامل بانک انصار تصریح کرد: در کشور مجموعا از این دست کارت‌ها استقبال می‌شود. هر چند موانعی‌هم وجود دارد اما برای شروع تا زمانی که همانند کشورهای دیگر این مسئله نهادینه شود خوب است.

وی با اشاره به چالش اصلی عرضه کارت‌های اعتباری ادامه داد: البته عرضه کارت‌های اعتباری به مردم تا زمانی که نظام دقیق و درستی برای اعتبار سنجی وجود نداشته باشد دقیق نیست البته بانک مرکزی در حال‌حل این مسئله است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به بهانه کارت‌های اعتباری جلوی تسهیلات خرد بسته شده است؟ افزود: خیر این گونه نیست ، این کارت‌ها نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای تسهیلات خرد در شرایط کنونی باشند.

مدیرعامل بانک انصار گفت: کارت‌های اعتباری به یکباره نمی‌تواند جایگزین تسهیلات خرد شود اما به تدریج می‌تواند تاثیر داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵