داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 95704
 
اتهام آمریکا به کره شمالی
 
رسانه‌های آمریکایی مدعی هستند کره شمالی برای هک کردن شرکت های مخابراتی، هوا – فضا و موسسات مالی آمریکا از سال 2016 از یک بدافزار استفاده کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
رسانه‌های آمریکایی مدعی هستند کره شمالی برای هک کردن شرکت های مخابراتی، هوا – فضا و موسسات مالی آمریکا از سال 2016 از یک بدافزار استفاده کرده است.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، بدافزار یادشده FALLCHILL نام دارد و می تواند به شبکه های مختلف رایانه ای نفوذ کند.

به گزارش وزارت امنیت داخلی آمریکا و اف بی آی حملات سایبری این بدافزار با پشتیبانی دولت کره شمالی انجام شده و هدف از این کار سرقت اطلاعات حساس علمی و تجاری بوده است.

بررسی های دولت آمریکا نشان می‌دهد بدافزار FALLCHIL قادر به کنترل کامل رایانه ها بوده و پس از سرقت اطلاعات، دستورات مخربی را بر روی رایانه های آلوده شده اجرا می کند و حتی می تواند فرایندهای در حال اجرا توسط رایانه ها را مختل کند.

این بدافزار بعد از تکمیل فرایندهای خرابکارانه خود و به منظور جلوگیری از شناسایی می تواند خودش را پاک کند و از شناسایی خود جلوگیری کند.

آمریکا مدعی است طراحی این بدافزار بخشی از یک برنامه مخفی دولت کره شمالی موسوم به کبرای پنهان است که در قالب آن حملات سایبری بر علیه آمریکا صورت می گیرد. کره شمالی در موارد قبلی این ادعاها را تکذیب و رد کرده بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵