کد مطلب: 94417
 
۱.۵میلیارد یورو قرارداد با سازندگان
 
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: تاکنون ۵۵ قرارداد ساخت داخل معادل یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو با سازندگان داخلی امضا شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۵
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: تاکنون ۵۵ قرارداد ساخت داخل معادل یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو با سازندگان داخلی امضا شده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، حبیب الله بیطرف امروز (یکشنبه) در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییسان پیشین و جدید پژوهشگاه صنعت نفت در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره وضع اجرای ۱۰ گروه کالای صنعت نفت، بیان داشت: برای طرح بومی سازی ۱۰ گروه کالایی صنعت نفت، نیازها تجمیع شده و تاکنون برای هفت گروه، مناقصه خرید برگزار شده است.
بیطرف اضافه کرد: برای پنج گروه کالایی، ۵۵ قرارداد ساخت داخل به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو امضا شده است.
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری ادامه داد: در این قراردادها، برای سازندگان داخلی برنامه انتقال فناوری در نظر گرفته شده است که بر اساس آن باید فناوری را از طریق شرکت های خارجی به داخل منتقل کنند.
وی گفت: توانمندی این شرکت ها، پیش از برگزاری مناقصه، توسط دانشگاه صنعتی شریف سنجیده شده و در زمان اجرا نیز دانشگاه تهران بر این روند نظارت می کند.
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری اضافه کرد: ۱۷ گروه دیگر کالایی در صنعت نفت نیز مشخص شده است.

**حمایت وزارت نفت از نمایشگاه های تخصصی صنعت نفت
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری درباره برنامه های وزارتخانه برای حمایت از ساخت داخل و حضور سازندگان داخلی در نمایشگاه های داخلی و خارجی گفت: در نمایشگاه های تخصصی، تحولات و دستاوردهای شرکت ها و صنایع عرضه شده است و ضمن بازاریابی، بازدیدکنندگان با این توانمندی ها آشنا می شوند.
به گفته وی، آشنایی سازندگان و فعالان با تازه ترین فناوری ها، افزایش تعامل میان سازندگان و دستگاه های مصرف کننده در صنعت نفت و مشخص شدن نیازهای واقعی صنعت از دیگر مزایای برگزاری این نمایشگاه هاست.
وی تاکید کرد وزارت نفت از نمایشگاه های تخصصی صنعت نفت حمایت می کند، برای نمونه در نمایشگاه تخصصی صنعت نفت اهواز که بزودی برگزار می شود، مشارکت داریم و شرکت مناطق نفتخیز جنوب به عنوان محور اصلی این نمایشگاه، حضوری فعال دارد. معاونت معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت نیز در این نمایشگاه، غرفه ای ویژه دارد.
به گزارش ایرنا، طرح بومی سازی ۱۰ گروه خانواده کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت با دستور وزیر نفت و با هدف تقویت توانمندی‌های داخلی و اتکای بیشتر صنعت نفت به محصولات سازندگان ایرانی، از اواخر سال ۱۳۹۳ در دستور کار قرار گرفت.
این ۱۰ گروه کالا شامل ساخت تجهیزات سرچاهی و رشته تکمیلی درون چاهی، پمپ‌های درون چاهی، انواع مته های حفاری (صخره ای، الماسی، مغزه گیری)، انواع شیرهای کنترلی، ایمنی و تجهیزات جانبی، انواع لوله‌ها (لوله های جداری بدون درز از ۳.۸ تا ۱۳ اینچ، لوله‌های جداری با درز از ۲۰ تا ۳۰ اینچ، لوله های مغزی سی.آر.آ (CRA)، لوله های حفاری و لوله های جریانی بدون درز بالای ۶ اینچ)، الکتروموتورهای ضد انفجار و دور متغیر، ماشین‌های دوار (توربین، کمپرسور و پمپ‌ها شامل پمپ های گریز از مرکز)، فولادهای آلیاژی، ابزارهای اندازه گیری حفاری و ساخت پیگ‌های (توپک های) هوشمند است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵