داخلی باشما خبر
 
کد مطلب: 77687
 
وقتی سیاستمداران «جوگیر» می‌شوند
 
«جناب احمد توکلی هم در گفت‌وگویی اعلام کرد: «امروز هم با قاطعیت می‌گویم اگر احمدی‌نژاد و هاشمی‌رفسنجانی کاندیدا شوند بنده می‌روم سوریه!» معلوم است که توکلی در ایران می‌ماند و در انتخابات هم شرکت می‌کند و احتمالاً در میان این دو نفر هم به یکی رأی خواهد داد.»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
«جناب احمد توکلی هم در گفت‌وگویی اعلام کرد: «امروز هم با قاطعیت می‌گویم اگر احمدی‌نژاد و هاشمی‌رفسنجانی کاندیدا شوند بنده می‌روم سوریه!» معلوم است که توکلی در ایران می‌ماند و در انتخابات هم شرکت می‌کند و احتمالاً در میان این دو نفر هم به یکی رأی خواهد داد.»

به گزارش ایسنا، در مطلب کوتاه روزنامه «اعتماد» به قلم علی شکوهی آمده است: در عالم سیاست جوگیر شدن یک آفت جدی است، یعنی جو حاکم بر جلسات سخنرانی یا گفت‌وگو آدم را به گفتن سخنانی وامی‌دارد که ته آن جز پشیمانی و پس گرفتن حرف‌ها نیست؛ بگذریم که برخی شجاعت این کار را هم ندارند و عمداً فراموش می‌کنند که چه گفته‌اند.

همگان به خاطر دارند که یک «سردار سیاسی» گفته بود فرزندان فلان مسئول یک روز هم به زندان نخواهند رفت و اگر بروند من ریشم را از ته می‌تراشم. دختر آن مسئول به زندان رفت ولی آن ریش کوتاه نشد و البته صاحب آن ریش هم خود را به فراموشی زد.

این روزها هم وقتی به سراغ گفته‌های سیاسیون می‌روید اینگونه عبارات را فراوان می‌شنویم که معلوم است گوینده تحت تأثیر جو قرار گرفته و حرف‌هایی زده است که اگر در شرایط دیگر بود قطعاً بر زبان نمی‌آورد. همین جناب محمود صادقی را در نظر بگیرید که در دانشگاه شیراز درباره رئیس یک قوه الفاظ تندی را به کار برد و بعد مجبور شد در دانشگاه اراک آن را پس بگیرد و عذرخواهی کند. خدا را شکر که شجاعت عذرخواهی داشت.

جناب نقوی حسینی دیگر نماینده مجلس هم گفته است: بنده پیش از برجام گفتم اگر آمریکا تحریم‌ها را لغو کرد، مدرک دکترای علوم سیاسی‌ام را در سطل آشغال می‌ریزم! ایشان هم یقیناً این مدرک را در سطل آشغال نخواهد ریخت و با هر استدلالی که شده باز هم مدرک خودش را نگه خواهد داشت حتی اگر آمریکا تمام تحریم‌های مرتبط با موضوع هسته‌ای را لغو کند. طبعا پیدا کردن یک نمونه از تحریم‌های باقی‌مانده آمریکا برای دور نریختن مدرک دکتری ایشان کفایت می‌کند.

جناب احمد توکلی هم در گفت‌وگویی اعلام کرد: «امروز هم با قاطعیت می‌گویم اگر احمدی‌نژاد و هاشمی‌رفسنجانی کاندیدا شوند بنده می‌روم سوریه!» معلوم است که توکلی در ایران می‌ماند و در انتخابات هم شرکت می‌کند و احتمالاً در میان این دو نفر هم به یکی رأی خواهد داد.

ایشان قبلاً هم رأی دادن به احمدی‌نژاد را حرام اعلام کرده بود ولی بعداً با ذکر دلایلی به او رأی داد. شاید این‌بار می‌خواهد در ایران نباشد تا اصلاً رأی ندهد و الا انتظار پیوستن به مدافعان حرم از ایشان نمی‌رود!
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵