کد مطلب: 83347
 
تولید روزانه 5.19 میلیون بشکه‌ای نفت شیل
صنعت شیل آمریکا در آستانه ثبت رکوردی دیگر
قیمت نفت کاهش یافت
 
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد که تولید نفت شیل آمریکا بیشترین افزایش ماهانه را در بیش از دو سال گذشته، در ماه آینده میلادی (ماه مه) تجربه خواهد کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹
اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد که تولید نفت شیل آمریکا بیشترین افزایش ماهانه را در بیش از دو سال گذشته، در ماه آینده میلادی (ماه مه) تجربه خواهد کرد.
به گزارش نکونیوز به نقل از رویترز، طبق برآورد اداره اطاعات انرژی آمریکا تولید نفت شیل در آمریکا در ماه آیندی میلادی ۱۲۴ هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
بدین ترتیب انتظار می‌رود که در ماه مه تولید نفت شیل آمریکا به ۵.۱۹ میلیون بشکه در روز برسد.
تولید نفت شیل از بزرگ‌ترین منطق نفت شیل آمریکا، یعنی پرمین بیسین، به ۲.۳۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
میدان نفت شیلِ پرمین بیسین در غرب ایالت تگزاس دارد و با معدن طلا مقایسه می‌شود.
اسکات شفیلد موسس شرکت «پایونیر نچرال ریسورسز» پیشتر در مورد میدان پرمین بیسین گفته بود: «مردم نمی‌دانند که پرمین چه میدان بزرگی است. این میدان در نهایت میدان نفتی «غوار» در عربستان سعودی را پشت سر خواهد گذاشت. ما فکر می‌کنیم تولید نفت از این میدان در ده سال اینده می‌تواند به ۸ تا ۱۰ میلیون بشکه در روز برسد. این یک عربستان سعودی جدید است».
میدان پرمین بیسین علاوه بر «معدن طلا» به «کیک لایه‌ای» هم تشبیه می‌شود. این میدان از چند لایه شیل تشکیل شده که روی هم قرار گرفته‌اند. ۶ تا لایه حاوی مواد هیدروکربنی در این میدان روی هم قرار گرفته و مالکان با حفاری در یک ملک، از چند مخزن نفت استخراج می‌کنند!
چشم‌انداز افزایش تولید نفت شیل آمریکا باعث شد تا امروز قیمت نفت کاهش یابد. در حال حاضر نفت برنت با کاهش قیمت حدوداً یک درصدی در ۵۴ دلار و ۸۳ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵