کد مطلب: 70035
 
خیز الجزایر برای افزایش تولید نفت
 
الجزایر تولید نفت خام از دو میدان کلیدی خود را افزایش داد تا به برنامه افزایش ٢٠ درصدی تولید نفت خود نزدیک شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۸

الجزایر تولید نفت خام از دو میدان کلیدی خود را افزایش داد تا به برنامه افزایش ٢٠ درصدی تولید نفت خود نزدیک شود.

به گزارش رویترز، این افزایش تولید شامل میدان بسیار بزرگ حسی معود الجزایر نیز می شود. تولید نفت در این میدان که در ٨٠٠ کیلومتری جنوب شرقی الجزیره، پایتخت این کشور است از ٤٢٠ هزار بشکه در روز در ماه های گذشته، به ٤٧٠ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده است.

یک منبع مطلب در الجزایر که خواست نامش مطرح نشود، اعلام کرد: تولید نفت از میدان اورهود که حدود ١١٠٠ کیلومتر از پایتخت فاصله دارد نیز با ٢٥ درصد افزایش از ١٠٠ هزار بشکه به ١٢٥ هزار بشکه در روز رسیده است.

نورالدین بوطرفه، وزیر انرژی الجزایر می گوید هدف اصلی این کشور افزایش ٣٠ درصدی تولید نفت تا سال ٢٠٢٠ است.

وی همچنین اعلام کرده است که الجزایر تا دو سال آینده مننطر برگزاری مناقصه ای نخواهد ماند، بلکه مستقیما با شرکتهای خارجی فعال در این کشور قرارداد امضا می کند.

بوطرفه با اشاره به اینکه "نمیتوانیم دو سال صبر کنیم، باید تولیدمان را افزایش دهیم"، میزان تولید کنونی نفت الجزایر را معادل روزانه یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز اعلام کرد.

حدود ٩٧ درصد از درآمد الجزایر از فروش منابع هیدروکربوری به دست می آید. این عضو اوپک از فروشندگان کلیدی گاز به اروپا محسوب می شود.

پس از سقوط قیمت نفت که درامدهای نفتی الجزایر را درحدود ٥٠ درصد کاهش داد، سوناتراک (شرکت نفت دولتی الجزایر) تلاش می کند تولید منابع هیدروکربوری را بالا ببرد تا بر میزان درآمد افزوده شود.

دو مناقصه نفتی اخیر الجزایر در سالهای گذشته توفیق چندانی در جلب سرمایه های لازم به دست نیاورد. کارشناسان نفتی می گویند مفاد سختگیرانه در مدل قراردادی مشارکت در تولید و دیوانسالاری موجود، از جذابیت الجزایر برای سرمایه گذاران نفتی کاسته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵