کد مطلب: 51045
 
کاهش ۲.۵ دلاری قیمت نفت
 
قیمت نفت در جریان معاملات هفته گذشته ۲.۵ دلار کاهش یافت و به ۵۴ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۴
قیمت نفت در جریان معاملات هفته گذشته ۲.۵ دلار کاهش یافت و به ۵۴ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که آمارهای اقتصادی ضعیف از چین و افزایش تعداد سکوهای حفاری نفت در آمریکا موجب فشار بر قیمت ها شده، هر دو شاخص نفتی روز جمعه پایین ترین رقم از ماه مارس را تجربه کردند و چهارمین کاهش هفتگی متوالی را پشت سر گذاشتند.
موسسه بیکر هاگس اعلام کرد، شرکت های انرژی آمریکایی پس از کاهش 7 سکوی حفاری در هفته گذشته، این هفته 21 سکو به سکوهای در حال حفاری اضافه کردند.
بر اساس یک تحقیق بخش خصوصی، فعالیت بخش کارخانه ای چین در ماه جولای بیشترین کاهش را در 15 ماه گذشته شاهد بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه سپتامبر در پایان معاملات دیروز با 65 سنت کاهش به 54 دلار و 62 سنت رسید که پایین ترین قیمت نهایی از 19 مارس بود. قیمت نفت برنت در این هفته 4.3 درصد برابر با 2.5 دلار کاهش یافت.
قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر نیز در پایان معاملات دیروز با 31 سنت کاهش به 48 دلار و 14 سنت رسید که پایین ترین رقم از 31 مارس بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در این هفته 5.5 درصد افت داشت.
فیل فلین، تحلیلگر موسسه پرایس فیچرز در شیکاگو گفت: «قیمت نفت پیشتر به دلیل نگرانی ها از اقتصاد جهانی کاهش یافته بود و اخبار منفی از تعداد سکوهای حفاری نفت بر این نگرانی ها افزود.»
به گفته تحلیلگران، شرکت های بزرگ نفتی جهان قرار است گزارش میزان سوددهی سه ماهه دوم خود را منتشر کنند که نشان دهنده کاهش دیگر در سوددهی آنها خواهد بود و می تواند موجب کاهش مجدد هزینه این شرکت ها شود.
دیگر عامل تضعیف قیمت نفت، تقویت ارزش دلار بود، زیرا تقویت ارزش دلار قیمت نفت را برای دارندگان ارزهای غیردلاری گرانتر می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵