داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 91465
 
ماده 100 محل کسب درآمد نیست
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: کمیسیون ماده 100 به دلیل نیاز شهرداری به منابع مالی به محلی برای کسب درآمد مبدل شده که مدیران شهری باید بدانند کمیسیون ماده 100 محل کسب درآمد نیست.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: کمیسیون ماده 100 به دلیل نیاز شهرداری به منابع مالی به محلی برای کسب درآمد مبدل شده که مدیران شهری باید بدانند کمیسیون ماده 100 محل کسب درآمد نیست.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز یکشنبه در دومین جلسه علنی شورای شهر و در جریان انتخاب نمایندگان شورا برای حضور در کمیسیون ماده 100 شهرداری افزود:
مدیران شهرداری باید بدانند از ابتدای فرآیند ساخت و ساز مانع از بروز تخلفات ساختمانی شوند.
وی اظهار کرد: کمیسیون ماده 100 به منظور جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز تشکیل شده که به دلیل نیاز شهرداری به منابع مالی، متاسفانه این کمیسیون به منبعی برای کسب درآمد تبدیل شده است.
هاشمی تصریح کرد: جلوگیری از ساخت و ساز غیر قانونی باید از ابتدا انجام شود، امری که متاسفانه کمتر شاهد وقوع آن هستیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: عده ای در ساخخت و ساز تخلف می کنند و بعد با حضورر در کمیسیون ماده 100 و پرداخت جریمه، مجوز لازم را دریافت می کنند که این رویه کاملا غلط است.
هاشمی تاکید کرد: رانت در شهرداری از همین جا شروع می شود.
وی با اشاره به اینکه جریمه تخلف ساخت و ساز باید یک دوم تا سه برابر قیمت ملک در منطقه باشد گفت: قانونگذار به کمیسیون ماده 100 اختیار داده که قیمت منطقه و جریمه را مشخص کند.
هاشمی تصریح کرد: شکایت های مطرح شده از کمیسیون ماده 100 نیز مربوط به همین موضوع است که جریمه ناچیزی برای تخلف ساخت و ساز از سوی کمیسیون تعیین می شود و یا اینکه در موارد مشابه، جریمه سنگینی در نظر گرفته می شود.
وی با بیان اینکه برخی نیز در این میان دلالی می کنند اظهار کرد: نماینده شورا در کمیسیون ماده 100 باید مراقب باشد تصمیمات درست و منطبق بر قانون باشد.
به گزارش ایرنا، براساس رای گیری انجام شده، علی اعطا، محمود میرلوحی، افشین حبیب زاده، محمد علیخانی، محمد سالاری، حسن خلیل آبادی، آرش حسینی میلانی، سیدحسن رسولی، صدراعظم نوری و زهرا نژاد بهرام به عنوان نماینده شورای شهر تهران در کمیسیون های 10 گانه ماده 100 تهران انتخاب شدند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵