داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 43765
 
رشد اقتصادی آمریکا در سال ٢٠١٥
 
آخرین پیش‌بینی‌های مراکز معتبر بین‌المللی از اقتصاد دنیا در سال ٢٠١٥ حاکی از این است که اقتصاد آمریکا افق روشنی پیشرو دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۹
آخرین پیش‌بینی‌های مراکز معتبر بین‌المللی از اقتصاد دنیا در سال ٢٠١٥ حاکی از این است که اقتصاد آمریکا افق روشنی پیشرو دارد.

به گزارش خبرنگار شانا، کارشناس ارشد موسسه مطالعات انرژی با اشاره به این که حرکت رو به جلوی اقتصاد آمریکا با سرعت مناسبی ادامه خواهد یافت، افزود: سرعت حرکت اقتصادی چین اما در سال ٢٠١٥ در مقابل آمریکا کندتر می‌شود که این مسئله بسیار مهمی هم برای اقتصاد آمریکا و هم برای اقتصاد سایر کشورهایی که با چین رابطه تجاری دارند، است.

بهناز جلالی فر با با بیان این که کاهش سرعت رشد اقتصاد چین، می‌تواند رشد شتابان اقتصاد آمریکا را نیز کاهش دهد، تصریح کرد: علاوه بر این اقتصاد شکننده منطقه یورو و ژاپن که سعی دارند به سختی از حالت رکور خارج شوند، با مشکلات بیشتری روبرو می شوند.

کارشناس ارشد موسسه مطالعات انرژی با اشاره به این که اقتصاد چین بر اقتصاد کشورهای کوچکتر منطقه آسیای جنوب شرقی (مانند مالزی، سنگاپور و تایوان) هم بسیار مؤثر است، تصریح کرد: کاهش سرعت رشد چین می‌تواند موجب کاهش رشد اقتصادی این کشورها شود.

جلالی افزود: در مجموع قیمت نفت و سرعت رشد اقتصادی چین دو عامل بسیار مهم و اثرگذار بر وضعیت اقتصاد دنیا در سال ٢٠١٥ خواهند بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵