کد مطلب: 71575
 
به شرکتهای زیرمجموعه هلدینگ تاپیکو ابلاغ شد:
بخشنامه مهم پیوندی برای ایمنی در تاپیکو
 
مهندس محمدحسن پیوندی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ارسال بخشنامه‌ای به مدیران عامل شرکتهای عضو این هلدینگ، موارد مهمی را در حوزه ایمنی و مسئولیت شرکتها در این زمینه یادآور شد .
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲
مهندس محمدحسن پیوندی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ارسال بخشنامه‌ای به مدیران عامل شرکتهای عضو این هلدینگ، موارد مهمی را در حوزه ایمنی و مسئولیت شرکتها در این زمینه یادآور شد .
به گزارش نکونیوز، این بخشنامه دو هفته پس از انتخاب پیوندی به عنوان مدیرعامل تاپیکو توسط او صادر شده که نشاندهنده اهمیت مقوله HSE از منظر پیوندی به عنوان یکی از مدیران باسابقه پتروشیمی است. این امر از این جهت بیشتر حایز اهمیت است که صنعت پتروشیمی طی هفته های اخیر شاهد حوادث متعددی در بخشهای گوناگون بوده و پس از این حوادث، مدیران مربوطه در صدد رفع کاستی های حوره ایمنی در پتروشیمی و اصلاح و ابلاغ بخشنامه ها و دستورالعمل های جدید بر آمده اند.
بخشنامه مهم مهندس پیوندی، مصداق بارزی از اهمیت به کارگیری مدیران با تجربه و کاربلد در صنعت نفت است که به جای تلاش برای اطفا حریق پس از بروز آن، پیش از بروز حوادث تلاش می کنند از آن جلوگیری کنند. به عبارت دیگر، هرچند مدیران اطفا آتش تلاش فراوانی انجام می دهند و تلاش آنها سزاوار تقدیر است اما قدردانی از مدیر ایمنی بهتر از قدردانی از مدیر اطفا است و این نشانه ای از اهمیت پیشگیری از حوادث در صنعت است که آسیب های جانی و مالی فراوانی می تواند داشته باشد. مهندس پیوندی به عنوان مدیری باتجربه، با صدور و ابلاغ این بخشنامه، نشان داد که ایمنی در صنعت نفت در بخش خصوصی نیز حایز اهمیت است و حال اگر در زیرمجموعه تاپیکو حادثه ای غیرمترقبه رخ دهد، حداقل این است که مدیران تاپیکو از مدیرعامل تاپیکو تا مدیران شرکت های زیرمجموعه و مدیران بخش ایمنی در آنها، وجدان آسوده ای خواهند داشت که حداقل هر آنچه در توان داشته اند انجام داده اند تا حادثه ای رخ ندهد.
مهندس محمدحسن پیوندی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ارسال بخشنامه‌ای به پتروشيمي های آبادان، خراسان، غدیر، فارابي، فن آوران، شرکت پرسی ایران گاز، شركت سرمايه گذاري صنايع ، گروه صنعت سلولزی تأمین گستر ، شركت نفت ايرانول و شركت نفت پاسارگاد خواستار افزایش ایمنی و تهیه گزارش های HSE به صورت هفتگی در مجتمع های پتروشیمی شد. متن کامل این نامه بدین شرح است:
با سلام و احترام
بعنوان همکار و همراه همیشگی شما توجه جنابعالی را به موارد ذیل جلب نموده و درخواست اقدام دارم :
بزرگترین و بالاترین مسئولیت همه ما حفظ جان همکاران در قبال مسئولیتی است که پذیرفته­ ایم ؛ بنابراین دغدغه اصلی همه ما، تفکر و تدبر در مقابله با حوادث قابل پیش بینی و غیر قابل پیش بینی برای حفظ جان آنها و مجموعه تولیدی است که با آگاهی، مسئولیت مدیریت آن را به عهده گرفته­ ایم. تردیدی ندارم که همگی به این امر خطیر واقف و نه تنها در مقابل خانواده ­ها بلکه از همه مهمتر در مقابل خداوند مسئولیم . بنابراین شدت مراقبت از ایمنی و سیستم­های هیدروکربور باید افزایش یابد و هر هفته گزارش بازدیدها و مراقبت­ها به دفتر اینجانب ارسال گردد .
در جلسات هیئت مدیره شرکت اولین بحث قبل از دستور، گزارش ایمنی توسط مسئولین HSE و در صورت بروز هر حادثه ­ای هر چند کوچک لازم است به استحضار اعضای محترم هیئت مدیره و مدیرعامل محترم برسد و تدابیر لازم اندیشه شود .
هر گونه عملیات تعمیرات باید با رعایت تمام اصول ایمنی و نظارت مسئولین بهره ­برداری تا پایان عملیات صورت گیرد و از هر گونه ریسک­پذیری غیرضرور احتراز گردد .
جلسه ارزیابی ایمنی و همچنین روند بهبود تولید مجتمع ­های تولیدی تحت مدیریت تاپیکو ماهانه در دفتر اینجانب تشکیل خواهد شد و لوح ایمنی مجتمع به شرکت موفق در حفظ بالاترین سطح ایمنی به مدت یک ماه در آن مجتمع نصب گردیده و مبنای ارزیابی عملکرد موفق مدیریت و کارکنان مرتبط خواهد بود .
بخش مدیریت انرژی و HSE تاپیکو مسئولیت تهیه گزارشات لازم را بر عهده خواهد داشت . این بخش در تاپیکو متناسب با نیازها تقویت خواهد شد .
خواهشمند است در ورودی هر مجتمع برای بازدیدکنندگان و میهمانان به مدت ۱۰ دقیقه توسط مدیریت HSE مجتمع ، بازدیدکنندگان نسبت به شرایط تولید و مراقبت­های لازم ضمن بازدید توجیه گردند و وسائل لازم شامل لباس ، کفش و عینک و کلاه ایمنی در اختیار قرار گیرد . رنگ این لباس قرمز و در تمام مجتمع­ ها یکسان خواهد بود .
هیچکس مجاز نیست با کفش وارد اتاق­های کنترل شود . استفاده از دمپائی برای ورود به اتاق کنترل اجباری است .
ضمن آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمام همکاران ، مراقبت ویژه حضرتعالی را در موارد بالا خواستارم .
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵