کد مطلب: 90565
 
اندونزی منتظر آب تیمور و منصوری
 
معاون وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی روز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت ملی نفت و گاز این کشور (پرتامینا) در انتظار تصمیم دولت جدید ایران در خصوص توافق مدیریت میادین نفتی 'آب تیمور' و 'منصوری' است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
معاون وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی روز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت ملی نفت و گاز این کشور (پرتامینا) در انتظار تصمیم دولت جدید ایران در خصوص توافق مدیریت میادین نفتی 'آب تیمور' و 'منصوری' است.
به گزارش ایرنا 'ارکاندرا طاهار' معاون وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی در نشست خبری در جاکارتا، گفت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حال تشکیل کابینه جدید است، اما تهران وعده داده است بیانیه ای در خصوص این میادین نفتی در چهار ماه آینده ارائه شود.
ایران طرح جامع توسعه (ام.دی.پی) میدان‌های آب تیمور و منصوری را از شرکت «پرتامینا» دریافت کرده است و این پیشنهاد توسط وزارت نفت در حال بررسی است.
به نوشته تارنمای روزنامه 'جاکارتا پست'، ارکاندرا طاهار' معاون وزیر انرژی اندونزی به همراه 'لوهوت بینسار پانجاتیان' وزیر هماهنگ کننده امور دریایی این کشور از پنجم تا هفتم ماه اوت (14 تا 16 مرداد) به نمایندگی از 'جوکو ویدودو' رئیس جمهور اندونزی در مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند.
'لوهوت بینسار پانجایتان' در این سفر تعهد ایران در مورد توسعه میادین نفتی را پیگیری کرده است.
'جوکو ویدودو' رئیس جمهوری اندونزی نیز در سفر ماه دسامبر سال گذشته به تهران این مورد را مورد رسیدگی قرار داده بود.
'ارکاندرا' همچنین در مورد درخواست اندونزی برای مدیریت این میادین نفتی در ایران، گفت: 'پرتامینا' با دو رقیب جدی دیگر شامل 'مارسک' دانمارک و 'لوک اویل' روسیه رقابت می کند که اگر خدا بخواهد خبرهای خوبی در این مورد به دست ما می رسد.
این مقام وزارت انرژی اندونزی ماه مارس گفته بود که این دو میدان نفتی سه میلیون بشکه ذخیره نفتی دارند، در حالی که ذخایر شناسایی شده نفت اندونزی حدود سه میلیون و 800 هزار بشکه است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵