داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84805
 
برنامه اجرای طرح مسکن اجتماعی
 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آمادگی سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع مورد نیاز اجرای طرح مسکن اجتماعی و حمایتی خبرداد و گفت: بنیاد مسکن برنامه اجرای این طرح را آماده کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آمادگی سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع مورد نیاز اجرای طرح مسکن اجتماعی و حمایتی خبرداد و گفت: بنیاد مسکن برنامه اجرای این طرح را آماده کرده است.
علیرضا تابش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در مذاکراتی که با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شده قول مساعد داده اند که امسال برای اجرای این طرح منابع مالی خوبی تخصیص یابد.
وی با بیان این که به محض تخصیص اعتبارات مورد نیاز، بنیاد مسکن کار خود را در این طرح آغاز می کند، اظهارداشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران برای اجرای این طرح از آمادگی لازم برخوردار است و برنامه اجرای این طرح در بنیاد تهیه شده است.
وی یادآورشد: در طرح مسکن اجتماعی و حمایتی در کشور سالیانه 100هزار واحد مسکن برای اقشار آسیب پذیر جامعه ساخته می شود و این طرح در سال جاری به استناد مصوبه دوم اسفند ماه سال گذشته هیات دولت آغاز می شود.
وی با بیان این که برای اجرایی شدن این طرح قرار است 24 میلیارد و 375 هزار ریال تسهیلات بانکی و یک میلیارد و 670 هزار ریال اعتبار بلاعوض اختصاص یابد، گفت: به محض تامین اعتبارات مورد نیاز کار بنیاد مسکن در این طرح آغاز می شود که ساخت تعداد 10 هزار مسکن حمایتی، خرید 20 هزار مسکن حمایتی و کمک بلاعوض برای خرید 5 هزار واحد مسکن فاقد متقاضی از مهم ترین اولویت های این طرح است.
تابش افزود: در حوزه مسکن اجتماعی قرار است که ساخت 10 هزار مسکن استیجاری و پرداخت 15 هزار تسهیلات به سازندگان مسکن اجتماعی عملی شود و پرداخت 15 هزار کمک اجاره بها در شهرهای زیر 500 هزار نفر و 20 هزار در شهرهای بالای 500 هزار نفر از آن جمله است، ضمن این که در طرح مسکن اجتماعی و حمایتی برای 5 هزار واحد مسکن نیز تسهیلات قرالحسنه ودیعه مسکن اختصاص می یابد.
این مقام مسئول در ادامه به اهمیت ساخت سالیانه 200 هزار واحد مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: ساخت سالیانه 200 هزار واحد مسکن روستایی با استفاده از تسهیلات 200 و 180 میلیارد ریالی شبکه بانکی تأثیر بسزایی در ایجاد فرصت های اشتغالزایی در سال تولید و اشتغال در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی خواهد داشت.
تابش گفت: صنعت ساختمان با 100 صنعت دیگر در ارتباط است و بین 10 تا 15 درصد فولاد و 10 تا 12 درصد سیمان کشور در حوزه ساخت و ساز به مصرف می رسد و اگر سالیانه 200 هزار واحد مسکن روستایی در کشور احداث شود، سالیانه 100 هزار شغل به صورت مستقیم و 50 هزار شغل به صورت غیرمستقیم در کشور ایجاد می شود.
وی در پایان با بیان این که تاکنون یک میلیون و 900 هزار واحد مسکن روستایی در کشور بهسازی و نوسازی شده است، گفت: در اجرای طرح بهسازی و نوسازی واحدهای مسکن روستایی تاکنون 13 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واجدین شرایط روستایی پرداخت شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵