داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84265
 
ورود به فاز سوم فیلترینگ هوشمند
 
وزیر ارتباطات گفت: متاسفانه در این انتخابات به جای اینکه تعدادی از کاندیداهای محترم برنامه‌های خود را عنوان کنند، یا طرف مقابل را تخریب و یا آمال و آرزوهای خود را بیان می‌کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
وزیر ارتباطات گفت: متاسفانه در این انتخابات به جای اینکه تعدادی از کاندیداهای محترم برنامه‌های خود را عنوان کنند، یا طرف مقابل را تخریب و یا آمال و آرزوهای خود را بیان می‌کنند.


به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه بیست و پنجمین کنفرانس برق ایران و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره سخنان یکی از کاندیدا های ریاست جمهوری، با عنوان اینکه وزارت ارتباطات نتوانسته است زیرساخت های لازم در حوزه ICT را فراهم کند، گفت: متاسفانه در این انتخابات به جای اینکه تعدادی از کاندیداهای محترم برنامه‌های خود را عنوان کنند، یا طرف مقابل را تخریب می کنند و یا آمال و آرزوهای خود را بیان می کنند.

وی تصریح کرد: ما در دولت های قبل مانند دولت نهم و دهم کسانی را داشتیم که مدعی بودند سالی 2 میلیون شغل ایجاد می کنند و می خواستند انواع و اقسام فعالیت ها را انجام دهند و از همان سال نخست تورم را تک رقمی کنند و رشد اقتصادی را به بالای هشت درصد برسانند و در نهایت هیچ کدام این کارها را نتوانستند انجام دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در طول هشت سال تعداد شغل های ایجاد شده از یک سال این دولت کمتر بود ، تاکید کرد : فعالیت و قول ها باید با برنامه باشد.

وی در زمینه اظهار نظر در حوزه ICT از طرف کاندیداهای ریاست جمهوری نیز ، تصریح کرد : به نظر می رسد این کاندیداها در این حوزه مطالعه نداشتند و حتی یک سوال هم نکردند و حتی اطلاعاتی را که در دسترس است را نیز ندیدند. ما با قاطعیت اعلام می کنیم که در این دوره اتفاقی که در حوزه ICT افتاده است بی نظیر بوده است و در هیچ دولتی ، حتی در دوره های 8 ساله هم این حجم کار انجام نشده است و آنچه که ما در این 3.5 انجام دادیم معادل 15 تا 20 سال گذشته است و آمار آن نیز موجود است.

واعظی تاکید کرد: متاسفم از اینکه برخی برای جمع کردن اندکی رای، سیاه نمایی می کنند و می خواهند ذهن مردم را تغییر دهند ، البته مردم ما، مردم فهیمی هستند و بارها این قول ها را شنیده اند.

دکتر واعظی در بخش دیگر این گفت‌وگو درباره اظهارنظری در حوزه فضای مجازی که این فضا را صحنه جنگ عنوان کرده بودند، نیز گفت: ما با فضای مجازی نمی توانیم با نگاه سیاه و سفید برخورد کنیم در حالی که این فضا فر صت های بی نظیری در زمینه اشتغال، اطلاع رسانی ، شفاف سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات توسط مردم، ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: البته صفحاتی هم وجود دارد که ضد اخلاقی است و ما همواره از ابتدای این دولت صفحاتی که غیر اخلاقی، مستهجن و یا ضد اسلام و امنیت کشور است را صفحات خط قرمز خود می دانستیم و به همین دلیل در فیلترینگ هوشمند سرمایه گذاری خوبی کردیم و در حال حاضر 2 فاز آن انجام شده است و وارد فاز سوم آن می شویم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در حوزه ICT اتفاق بی نظیری افتاده است ، تاکید کرد: فعالیت 3.5 ساله این دولت در حوزه ICT معادل 15 تا 20 سال گذشته است
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵