کد مطلب: 90105
 
تحولات بازار نفت
نفت از کانال 50 دلاری پایین کشیده شد
جزئیات افزایش تولید نفت اوپک
 
برخلاف روند موجود در ۴ هفته گذشته، موجودی انبارهای نفت در آمریکا که یکی از مهم‌ترین عوامل نگرانی در بازار نفت است در هفته گذشته افزایش یافته و تولید نفت اوپک نیز در ماه گذشته (ماه ژوئیه) باز هم افزایش یافته و رکورد جدیدی را در سال ۲۰۱۷ ثبت کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳
برخلاف روند موجود در ۴ هفته گذشته، موجودی انبارهای نفت در آمریکا که یکی از مهم‌ترین عوامل نگرانی در بازار نفت است در هفته گذشته افزایش یافته و تولید نفت اوپک نیز در ماه گذشته (ماه ژوئیه) باز هم افزایش یافته و رکورد جدیدی را در سال ۲۰۱۷ ثبت کرده است.
به گزارش نکونیوز، افزایش موجودی انبارهای نفت در آمریکا و افزایش تولید نفت اوپک باعث شد تا امروز (چهارشنبه) قیمت نفت کاهش یابد و نفت خام وست تگزاس اینترمدییت مجدداً از کانال ۵۰ دلاری پایین کشیده شود.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت برای نخستین بار در دو ماه گذشته به بالاتر از ۵۰ دلار به ازای هر بشکه رسید، اما این امر کاملاً زودگذر بود و مجدداً قیمت نفت خام پایه آمریکا کاهش یافت.
رویترز و بلومبرگ هر دو گزارش داده‌اند که تولید نفت اوپک در ماه ژوئیه مجدداً افزایش یافته و به بالاترین حد در سال ۲۰۱۷ رسیده است. بلومبرگ اعلام کرده که تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی ۲۱۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۳۲.۸۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.
لیبی در ماه گذشته میلادی تولید نفت خود را ۱۸۰ هزار بشکه در روز افزایش داده که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. لیبی و نیجریه از اجرای توافق نفتی معاف هستند. افزایش تولید نفت این دو کشور یکی از دلایل قیمت‌های پایین نفت در ماه‌های گذشته بوده است.
از سوی دیگر عربستان نیز در ماه ژوئیه تولید نفت خود را ۳۰ هزار بشکه در روز افزایش داده و تولید نفت این کشور به ۱۰.۰۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. این نخستین بار در سال ۲۰۱۷ است که تولید نفت خام عربستان سعودی از ۱۰ میلیون بشکه در روز عبور می‌کند.
از سوی دیگر موسسه نفت آمریکا اعلام کرد که در هفته گذشته موجودی انبارهای نفت خام این کشور ۱.۷۸ میلیون بشکه در روز افزایش یافته و به ۴۸۸.۸ میلیون بشکه رسیده است. گزارش این موسسه یکی از عوامل تأثیرگذار در کاهش قیمت نفت بود.
انبارهای نفت در آمریکا سرشار از نفت هستند و یکی از دلایل قیمت‌های پایین نفت این بوده که در انبارهای تجاری نفت، بسیار بیشتر از میانگین پنج‌ساله این انبارها، نفت ذخیره شده است.
در ۴ هفته گذشته موجودی انبارهای نفت در آمریکا، به طور متوالی کاهش یافته بود. گزارش رسمی در مورد موجودی انبارهای نفت خام در آمریکا امشب منتشر می‌شود و باید منتظر ماند که آیا گزارش موسسه نفت آمریکا توسط اداره اطلاعات انرژی این کشور تأیید می‌شود یا خیر.
در حال حاضر نفت خام برنت در قیمت ۵۱ دلار و ۳۳ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.
نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز در قیمت ۴۸ دلار و ۷۸ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵