داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 107892
 
عقب‌نشینی سکه تا مرز 5 میلیون
 
نرخ درج شده برای دلار در تابلوی اعلانات صرافی‌ها یکسان نبوده و بازه‌ای از نرخ‌ها در محدوده 17 هزاروصد تومان تا 17 هزار و چهارصد تومان را شامل می‌شود و به نوعی چندنرخی در تابلوی صرافی‌ها نیز مشاهده می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳
نرخ درج شده برای دلار در تابلوی اعلانات صرافی‌ها یکسان نبوده و بازه‌ای از نرخ‌ها در محدوده 17 هزاروصد تومان تا 17 هزار و چهارصد تومان را شامل می‌شود و به نوعی چندنرخی در تابلوی صرافی‌ها نیز مشاهده می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، نرخ انواع ارز که از صبح امروز روند کاهشی به خود گرفته بود دوباره وارد مسیر افزایشی شد. به طوری که نرخ هر دلار آمریکا که وارد کانال 16 هزار تومان شده بود دوباره با عبور از مرز 17 وارد این کانال قیمتی شد.

جالب آنکه نرخ درج شده برای دلار در تابلوی اعلانات صرافی‌ها یکسان نبوده و بازه‌ای از نرخ‌ها در محدوده 17 هزاروصد تومان تا 17 هزاروچهارصد تومان را شامل می‌شود و به نوعی چندنرخی در تابلوی صرافی‌ها نیز مشاهده می‌شود.

همچنین افزایش نرخ انواع ارز در هفته گذشته که موجب صعود نرخ دلار تا مرز 20 هزار تومان نیز شده بود موجب گرم‌شدن بازار آزاد یا به عبارتی سرازیر شدن دلالان شده است که در مکان‌هایی مانند خیابان فروسی قابل مشاهده است.

از سویی افزایش نرخ دلار در بازار آزاد به نوعی مانعی در سپرده‌گذاری ارز‌های خانگی در سیستم بانکی نیز به شمار می‌آید، به طوری که میزان حجم سپرده‌های ارزی تقریبا 10 میلیون دلار از سوی بانک مرکزی اعلام شده است که در مقابل دلارهای کنز شده خانگی رقم بالایی نیست.

همان‌طور که ذکر شد نرخ هر دلار آمریکا دوباره از مرز 17 هزار تومان عبور کرد تا نشان دهد روند کاهشی صبح امروز موقتی بوده است. همچنین نرخ هر یورو 19هزارو نهصد تومان تا 20 هزاروچهارصد تومان است.
همچنین نرخ هر قطعه سکه تمام با تصویر امام (ره) با کاهش تقریبا سیصد تومانی نسبت به هفته گذشته همراه بوده و از صبح امروز در محدوده 5 میلیون وپنجاه‌تومان تا 5 میلیون‌ودویست تومان خریدوفروش می‌شود. نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نیز 5 میلیون تومان، نرخ هر قطعه نیم سکه بهار دو میلیون و هفتصد هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و چهارصدوپنجاه تومان است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵