کد مطلب: 79559
 
قیمت بنزین افزایش نمی یابد
 
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 96 مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه امروز - شنبه - این کمیسیون در سال آینده پنج درصد از قیمت فروش فرآورده‌های نفتی بدون افزایش قیمت بنزین برای مصرف کنندگان به توسعه پالایشگاه‌ها اختصاص می یابد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 96 مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه امروز - شنبه - این کمیسیون در سال آینده پنج درصد از قیمت فروش فرآورده‌های نفتی بدون افزایش قیمت بنزین برای مصرف کنندگان به توسعه پالایشگاه‌ها اختصاص می یابد.
به گزارش ایرنا، محمدمهدی مفتح در گفت و گویی با تشریح جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 96 مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر نفت در این جلسه خبر داد و اظهارداشت: با توجه به این که بحث امروز کمیسیون تلفیق بودجه بررسی درآمدهای نفتی بود بیژن زنگنه با حضور در این کمیسیون گزارشی از بازار نفت و پیش‌بینی قیمت‌ها به اعضا ارائه کرد.
وی افزود: پیش‌بینی قیمت نفت و دلار و تأثیرات آن در بودجه در جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس نظر نمایندگان تلاش خواهد شد بودجه کشور به این متغیرها وابسته نباشد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: با توجه به مصوبات برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، درآمدهای نفتی بر اساس اسناد بالادستی اختصاص می‌یابد.
مفتح خاطرنشان کرد: در لایحه دولت مقرر شده بود 20 درصد از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی اختصاص یابد اما بر اساس مصوبه امروز 30 درصد از این درآمدها به صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.
وی یادآور شد: همچنین این کمیسیون بر اساس سیاست‌های کلی 14.5 درصد از درآمدهای نفتی را به شرکت نفت، 3 درصد از درآمدهای نفتی را به مناطق محروم، نفت‌ خیز و گازخیز اختصاص داد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه 100 هزار میلیارد تومان از کل درآمد نفت بعد از کسر موارد مذکور در بودجه عمومی لحاظ می‌شود بنابراین قیمت نفت در بازار به هر صورتی تعیین و اگر در مجموع درآمد نفت بیش از پیش‌بینی‌ها باشد، مازاد این درآمد باید به حساب ذخیره ارزی اختصاص یابد که بیانگر آن است دولت نمی‌تواند کاهش درآمد مالیاتی را از افزایش درآمدهای نفتی جبران کند.
مفتح همچنین گفت: علاوه بر موارد مذکور مقرر شد 5 درصد از قیمت فروش فرآورده های نفتی بدون افزایش قیمت بنزین برای مصرف کننده به توسعه پالایشگاه‌ها اختصاص داده شود.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 96 مجلس شورای اسلامی با بیان این که هر ردیف بودجه‌ای حساب و کتاب خواهد داشت، افزود: همچنین علاوه بر موارد مذکور 30 هزار میلیارد تومان برای قیر که به آسفالت راه‌های روستایی و شهرهای محروم اختصاص داده می شود.
وی ادامه داد: به رغم این که در هفته جاری مجلس تعطیل است اما کمیسیون تلفیق بودجه درحال بررسی بودجه سال آینده است.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روز یکشنبه - 14آذرماه - لایحه بودجه 96 کل کشور را برای بررسی و تصویب نهایی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵