داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87839
 
استقرار نیروهای ترکیه در مرز با سوریه
 
یک نشریه ترکیه‌ای گزارش داد، نیروهای ارتش این کشور در مرز با سوریه مستقر شده‌ان و به آتش شبه‌نظامیان کرد در داخل سوریه پاسخ گفته‌اند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
یک نشریه ترکیه‌ای گزارش داد، نیروهای ارتش این کشور در مرز با سوریه مستقر شده‌ان و به آتش شبه‌نظامیان کرد در داخل سوریه پاسخ گفته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اکسپرس، مشخص نشده که آیا در اثر این اقدام تلفاتی به وجود آمده یا خیر اما ارتش ترکیه مدعی شده پس از آتش گشودن نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد به روی ارتش ترکیه اقدام آنها را تلافی کرده است.

همچنین دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داده که تدارک‌های نیروهای ترکیه و هم‌پیمانان سوری آنها برای "اجرای یک عملیات نظامی وسیع علیه نیروهای کرد" ادامه دارد.

سرهنگ رایان دیلون، سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا نیز تایید کرد که آمریکا شاهد تحرکاتی در مرز با ترکیه بوده است اما از اظهارنظر بیشتر خودداری کرد.

آمریکا بعد از درگیری‌های نیروهای کرد و ترکیه در ماه مارس اقدام به استقرار نیروهای ویژه در منطقه به منظور اطمینان دادن به هم‌پیمانان کرد و دفع حمله علیه آنها کرد.

ائتلاف آمریکا حامی نیروهای سوریه دموکراتیک است که اکثرشان را یگان‌های مدافع خلق کرد که از نظر ترکیه تروریست‌ هستند، تشکیل می‌دهند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵