کد مطلب: 82889
 
زنگنه مجلس را قانع کرد
 
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر نفت درباره تعهدات این وزارتخانه برای استخدامی دانشجویان رتبه الف فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت قانع شدند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر نفت درباره تعهدات این وزارتخانه برای استخدامی دانشجویان رتبه الف فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت قانع شدند.

به گزارش ایسنا، حاجی دلیگانی به عنوان نماینده سوال کننده از وزیر نفت با اشاره به فعالیت‌های آموزشی صنعت نفت، اظهار کرد: با وجود شرایط آب و هوایی خوزستان این دانشجویان صنعت نفت را انتخاب کردند اما بسیاری از آنها که جزو گروه الف هم هستند هنوز جذب نشده‌اند. آیا این است پاداش نخبگی و حمایت از سرمایه ایرانی؟ به چه دلیل قانونی و حجت شرعی مانع استخدام جوانان نخبه می‌شوید؟

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس همچنین اظهار کرد: هیچ دلیلی را نمی‌توان پذیرفت که بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های وزیر عطف به ماسبق شوند. آیا دستورالعمل‌های وزیر از قانون اولی‌تر است؟ آیا می‌دانید بسیاری از این جوانان به پشتوانه این تعهد تشکیل خانواده داده‌اند،‌ در کمال تعجب می‌شنویم که وزیر نفت در سفرهای خود قول بورسیه و اعطای کمک مالی و یا استخدام را می‌دهد. استراتژی جذب نیرو در این وزارتخانه به کدام سمت حرکت می‌کند.

وی در پایان اظهار کرد: بنده نمی‌گویم که دانشجویان سایر دانشگاه‌ها را نپذیرید بلکه معتقدم به تعهدی که وزارتخانه و نظام به افراد داده است عمل کنید.

پس از پایان اظهارات نماینده سوال کننده و با توجه به اینکه اعلام کرد از پاسخ‌های وزیر قانع نشده است سوال وی درباره تعهدات وزارت نفت به استخدام نخبگان و دانشجویان رتبه الف فارغ‌التحصیل دانشکده صنعت نفت به رأی گذاشته شد که نمایندگان مجلس با ۸۳ رأی موافق، ۹۸ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر سوال را وارد ندانسته و از پاسخ‌های وزیر قانع شدند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵