داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 57229
 
10 محور عجیب سخنان بابک زنجانی در نهمین جلسه دادگاه
دفاعیه من معجزه الهی است!
 
نهمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی صبح دیروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۱
نهمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی صبح دیروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی برگزار شد.
به گزارش نکونیوز، بابک زنجانی در این جلسه دادگاه نیز سخنان جالب و در عین حال عجیبی بر زبان آورد. ده مورد از جذاب ترین سخنان زنجانی در دادگاه امروز را می خوانیم:
موضوع کرسنت، جهاد سازندگی، فروش نفت به هند و بانک آسیا را باز کنم معلوم می‌شود داشتن سه کپی شناسنامه خیانت است یا خسارت ۲۰ الی ۳۰ میلیارد تومانی به کشور.
کسی که کار بزرگ انجام می‌دهد حتما دچار مشکلات حقوقی و اتهامات مختلف می‌شود. منم انسانم و ممکن است خطا کنم؛ پیامبر خدا که نیستم.
اگر وکیل شرکت نفت کیفرخواست را قرائت کرده باشد باید بگویم که ایشان در جایگاهی نیست که بخواهد کیفرخواست برای من تنظیم کند. اگر هم وکیل شرکت نفت لایحه‌ دفاعی را خوانده که باید بگویم وای به حال موکلش زیرا نه تنها به موکل خود کمک نکرده بلکه به جای برداشتن ابرو چشمی را کور کرده است.
نام این دفاعیه را اعتراف نامه یا معجزه الهی می گذارم؛ زیرا در بخش اول دفاعیه‌ خود اشاره کردم که انباشت نفت، دفع یا فروش آنها در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته که این از سوی وکیل شرکت نفت تایید شده است.
وکیل شرکت نفت می‌گوید بانک مالزی یک وسیله بود و طرف حساب آنها بابک زنجانی است. سئوالی که مطرح می‌شود این است که آیا این انصاف است که هر جا به نفع شما است بانک مالزی جنبه قانونی پیدا کند و هر جا که به نفع شما نیست بانک ابزار شود. اینکه بانک مالزی قانونی بوده است یا خیر و یا به عنوان ابزار استفاده شده است را چه کسی تشخیص می‌دهد؟ شما یا مسئولان کشوری که این مصوبه را صادر کردند؛ در واقع شما در مقامی نیستید که مدیران و وزیران کشور را زیر سئوال ببرید. شما نمی‌توانید مسئولان کشور را زیر سئوال ببرید. در اصل شما در این ماجرا از هیچ چیزی خبر ندارید آن وقت صحبت‌های کارشناسی می‌کنید.
خطاب به وکیل شرکت نفت و HK :‌ اگر شما وکیل من بودید همین امروز شما را عزل می کردم؛ زیرا ایشان باید به روند دادگاه کمک کند و در واقع می توان گفت که با دفاعیات خود، خودزنی کرده اند. شرکت نفت یک روز می گوید پول های بابک زنجانی از فروش اسلحه و مواد مخدر به دست آمده و روز دیگر از یقه سفیدها صحبت می‌کند. در اصل وکیل شرکت نفت با این روش می خواهد بگوید من نبودم دستم بود.
وکیل شرکت نفت چند روز قبل مصاحبه ای داشتند که در این مصاحبه گفته‌اند وزارت نفت دارای یک پسورد است و با یک مراجعه به سایتی می توانسته وجوه را مشاهده کند و این یک روش جدید است؛ چرا مردم را مانند خودتان می بینید. آیا وزارت نفت با یک حساب اینترنتی می تواند ۱۸ کشتی بفروشد و یک و نیم میلیارد به حساب من واریز کند. ما از مهدکودک وزارت نفت حرف نمی‌زنیم، ما داریم درباره کارهای بازرگانی وزارت نفت صحبت می کنیم.
تا سال ۸۸ دو دکل مربوط به زمان هیتلر در پارس جنوبی فعالیت می‌کردند. در همان سال با وزیر وقت نفت به چین رفتنم و به واسطه ارتش چین از یک شرکت آمریکایی هفت دکل حفاری خریداری کردم و پیش پرداخت هفت دکل را نیز پرداخت کردم. سال ۹۰ سه دکل حفاری به کشور فروخته شد. در حال حاضر نیز یک دکل از طریق شرکت ایزو فروخته شده است. حال شما بگویید که آیا آوردن دکل به کشور آن هم در شرایط تحریم کار راحتی است؟
من که وظیفه نداشتم پارس جنوبی را برایتان حفظ کنم، شما طوری حرف می‌زنید که انگار من جان‌کری هستم و تحریم‌ها دست من است.
تلاش های وزارت نفت در بد نشان دادن بابک زنجانی یک برنامه هدایت شده است. اعلام شده که چگونه امکان دارد شیخ حشر ۱۵ میلیارد یورو در اختیار فردی قرار دهد. در واقع کسانی که کارهای بزرگ انجام می‌دهند مثل کارمندان نیستند که برای ارقام کوچک به یکدیگر چک بدهند. در کارهای بزرگ اعتبار و معتبر بودن در درجه نخست قرار دارد؛ لذا در رابطه با ۱۵ میلیارد یورو وامی که از شیخ اماراتی گرفته ام نمی توانیم به قانون و ماده اشاره کنیم و بگوییم چرا سند ندارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵