کد مطلب: 83329
 
سهم ایرانیها در خدمات به فلات قاره
 
رئیس امور قراردادهای شرکت نفت فلات قاره ایران از سهم ٨٠ درصدی شرکت‎های داخلی در تامین خدمات عملیات دریایی مورد نیاز این شرکت طی سال ٩٥ خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
رئیس امور قراردادهای شرکت نفت فلات قاره ایران از سهم ٨٠ درصدی شرکت‎های داخلی در تامین خدمات عملیات دریایی مورد نیاز این شرکت طی سال ٩٥ خبر داد.

به گزارش شانا، سلمان خسروی با بیان این مطلب افزود: تامین این خدمات اگرچه از لحاظ کمیت مشابه سال ٩٤ بود، اما از لحاظ هزینه ها با ٥٤ میلیون یورو صرفه‎جویی همراه بوده است.

وی از بازنگری در نحوه واگذاری خدمات حفاری خبر داد و گفت: با این کار، علاوه بر جلوگیری از واگذاری به صورت ترک تشریفات مناقصه و اولویت دادن به مناقصات عمومی و تخصصی کردن آن، هزینه‎های این بخش در سال ٩٥ نسبت به سال ٩٤، حدود ٦٦ میلیون یورو کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، ارزیابی کیفی شرکت‌های داخلی و تهیه بانک اطلاعاتی پیمانکاران و انجام‌دهندگان خدمات نفتی/دریایی ایرانی برای استفاده در مناقصات، همچنین تعامل با دستگاه‌های نظارتی در جهت اعمال هرچه بهتر و دقیق‌تر قوانین و مقررات مربوطه در فرآیند مناقصات از عمده فعالیت‌های دیگر امور قراردادهای شرکت نفت فلات قاره ایران در سال گذشته بوده است که امسال نیز پیگیری می‌شود. همچنین بازنگری متون قراردادهای خدمات عمومی مستمر در سطح شرکت نیز از فعالیت‌های دیگر این امور بوده است که نسبت به نهایی کردن و یکسان‌سازی آنها در سطح شرکت و در جهت تامین هر چه بهتر کیفیت خدمات و کاهش هزینه‌ها اقدام شده است.

خسروی با اشاره به انعقاد ١١٧ فقره قرارداد عمده با حجم بیش از چهار هزار میلیارد ریال و بالغ بر ٣١٣ میلیون یورو در زمینه‌های خدماتی، عملیاتی، عمرانی، توسعه‌ای، حفاری و شناورها در ستاد و مناطق عملیاتی طی سال ٩٥، ادامه داد: به منظور تقویت توان داخلی، مناقصات عمدتا به صورت عمومی و در جهت افزایش رقابت سازنده گاهی به صورت بین‌المللی انجام گرفته است که ٢ عامل اولویت دادن به شرکت‌های داخلی و همچنین شفاف‌سازی اسناد و مدارک مناقصات در جهت کاهش ریسک اختلافات قراردادی مدنظر واقع شده است.

به گفته وی، با مجموعه اقدمات انجام شده در امور قراردادهای شرکت نفت فلات قاره ایران، ١٢٠ میلیون یورو در حجم قراردادهای منعقد شده این شرکت در سال ٩٥ نسبت به مدت مشابه گذشته آن صرفه جویی شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵