کد مطلب: 99476
 
جزئیات روابط اقتصادی ایران و چین
 
رئیس اتاق بازرگانی ایران ـ چین با بیان اینکه شیطنت‌های آمریکایی‌ هیچ اثری بر روابط تجاری و بازرگانی ایران و چین ندارد، گفت: نگاه ما به روابط با چین درازمدت است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
رئیس اتاق بازرگانی ایران ـ چین با بیان اینکه شیطنت‌های آمریکایی‌ هیچ اثری بر روابط تجاری و بازرگانی ایران و چین ندارد، گفت: نگاه ما به روابط با چین درازمدت است.

اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران درباره روابط ایران و چین اظهار کرد: آمریکایی‌ها با ناتوانی در حوزه نظامی سال‌هاست که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران دست روی تحریم‌های ناجوانمردانه گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها هنوز هم‌ دست از اقدامات خود علیه ایران برنداشته‌اند و نقض عهد و پیمان نسبت به قراردادهای بین‌المللی با ایران اسلامی را در دستور کار دارند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ـ چین با تأکید بر اینکه شیطنت‌های آمریکایی‌ هیچ اثری بر روابط تجاری و بازرگانی ایران و چین ندارد، تصریح کرد: نگاه ما به روابط با چین درازمدت است و چینی‌ها هم پذیرفته‌اند که روابط با ایران درازمدت و ادامه‌دار باشد.

عسگراولادی با اشاره به اینکه چین اولین بازار تجاری و بازرگانی حول محور صادرات و واردات برای ایران است، اضافه کرد: ۴۲ میلیارد دلار مبادله با چین داریم و با احتساب دو ماه آخر سال به ۴۵ میلیارد دلار می‌رسیم.

وی با بیان اینکه فقط بانک‌های آمریکایی ما را اذیت می‌کنند، تصریح کرد: برخی بانک‌های چینی هم که در آمریکا سرمایه‌گذاری دارند، به‌تبع بانک‌های آمریکایی یک مقدار با ما سخت‌گیری می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ـ چین با تأکید بر اینکه بقیه بانک‌ها، دولت و وزارت بازرگانی چین نظر مساعد و خوبی به تجارت با ایران دارند، اظهار کرد: مشکلی از این بابت نداریم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵