کد مطلب: 36466
 
خودکفایی پالایشگاه لاوان در طرح افزایش ظرفیت و بهبود فرآیند
 
طرح افزایش ظرفیت و بهبود فرآیند پالایشگاه لاوان با استفاده از توان متخصصان شرکت و صنعتگران ایرانی تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۳
طرح افزایش ظرفیت و بهبود فرآیند پالایشگاه لاوان با استفاده از توان متخصصان شرکت و صنعتگران ایرانی تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت پالایش نفت لاوان در جریان دیدار رکن الدین جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: این طرح هم اکنون ٩٦ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با اجرای کامل آن کیفیت فرآورده های تولیدی بر اساس استاندارد اروپا خواهد شد.

محمدعلی دادور حفظ و استمرار تولید، دستیابی به بازارهای جهانی، بهینه سازی مصرف انرژی و رعایت قوانین و استانداردهای فنی و زیست محیطی را از اهداف این شرکت خواند.

وی با بیان اهمیت استمرار تولید در صنعت پالایشی کشور، تصریح کرد: بمنظور رفع نیازهای فنی، مهندسی و قطعات و تجهیزات، از توان و ظرفیت متخصصان پالایشگاه لاوان و صنعتگران داخل کشور استفاده شده که این امر به خودکفایی شرکت انجامیده است.

بر اساس این گزارش، طرح افزایش ظرفیت و بهبود فرآیند شرکت پالایش نفت لاوان دارای دو فاز افزایش کمی و کیفی تولید فرآورده است که فاز اول آن بمنظور افزایش ظرفیت از ٣٠ هزار بشکه به ٦٣ هزار بشکه در روز به اتمام رسیده و در تیرماه ١٣٩٢ به بهره برداری رسید.

با اجرای فاز دو این طرح، ظرفیت تولید بنزین معمولی به ۲ میلیون و ٨۰۰ هزار لیتر، نفت گاز ١ میلیون و ٧٠٠ هزار لیتر و گاز مایع ٢١٠ تن در روز می رسد و محصولات سوخت جت به میزان ١ میلیون لیتر و گوگرد به میزان ٣٠ تن در روز برای نخستین بار در شرکت پالایش نفت لاوان مطابق با استانداردهای جهانی تولید و روانه بازار می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵