کد مطلب: 72646
 
تلاش‌ها برای به نتیجه رساندن طرح فریز نفتی
عربستان فعلاً سیگنال مثبت می‌فرستد
 
امروز وزیر امور خارجه عربستان سعودی، عادل الجبیر، عنوان کرد که منطقی است که عربستان به همراه سایر تولیدکنندگان نفت، تغییراتی در میزان تولید نفت خود ایجاد کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸
امروز وزیر امور خارجه عربستان سعودی، عادل الجبیر، عنوان کرد که منطقی است که عربستان به همراه سایر تولیدکنندگان نفت، تغییراتی در میزان تولید نفت خود ایجاد کند.
به گزارش نکونیوز، یک روز پس از این که وزیر انرژی عربستان، اعلام کرد که این کشور پیش از مذاکرات تولیدکنندگان عضو اوپک در الجزایر، تولید نفت خود را افزایش نمی‌دهد، وزیر امور خارجه عربستان نیز بر تلاش این کشور برای ثبات‌بخشی به بازار نفت تأکید کرد.
عال الجبیر که در توکیو به سر می‌برد گفت که تولیدکنندگان عضو اوپک و غیر عضو اوپک، به‌طور فزاینده‌ای در حال حرکت به سمت یک «موضع مشترک» هستند.
وزیر امور خارجه عربستان عنوان کرد در صورتی که سایر تولیدکنندگان در مورد ثبات بازار نفت به توافق برسند، عربستان نیز به آن‌ها ملحق خواهد شد.
تولیدکنندگان عضو اوپک و برخی از تولیدکنندگان غیرعضو اوپک، نظیر روسیه، در اوایل مهر ماه در الجزایر در حاشیه اجلاس بین‌المللی انرژی در مورد طرح فریز نفتی مذاکره خواهند کرد.
این تولیدکنندگان در ماه مارس نیز در مورد طرح فریز نفتی مذاکره کرده بودند که کارشکنی‌های عربستان مانع از حصول توافق شده بود.
وزیر نفت ایران نیز اعلام کرده است که در این مذاکرات شرکت خواهد کرد.
دیروز وزیر انرژی عربستان نیز از تلاش‌ها برای تثبیت بازار نفت استقبال کرده بود. با این حال، وزیر انرژی عربستان گفته بود که این کشور قادر است سقف تولید نفت خود را به ۱۲.۵ میلیون بشکه در روز برساند.
حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز دیروز طی سخنانی اعلام کرده بود که عراق از طرح فریز نفتی استقبال می‌کند.
این سخنان از طرف نخست وزیر عراق و مسئولان ارشد در پادشاهی عربستان سعودی در حالی مطرح می‌شد که این دو کشور در ماه‌های گذشته تولید نفت خود را افزایش داده‌اند. عربستان در ماه ژوئیه تولید نفت خود را به بالاترین میزان در تمام ادوار تاریخ این کشور رساند.
عراق نیز بارها عنوان کرده است که قصد دارد تولید نفت خود را افزایش دهد. با این حال، هر دوی این کشورها فعلاً سیگنال‌های مثبتی به بازارها ارسال می‌کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵