کد مطلب: 58408
 
کاهش ۷ درصدی صادرات نفت
 
واردات نفت ژاپن از ایران در اکتبر ۲۰۱۵ با کاهش ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۱۶۶ هزار بشکه در روز رسید.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۶
واردات نفت ژاپن از ایران در اکتبر ۲۰۱۵ با کاهش ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۱۶۶ هزار بشکه در روز رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت اقتصاد و تجارت ژاپن در جدیدترین گزارش خود از کاهش ۷ درصدی واردات نفت این کشور از ایران در اکتبر۲۰۱۵ خبر داد.

بر اساس آمارهای این وزارتخانه، خرید نفت ژاپن از ایران در ماه اکتبر ۲۰۱۵ به ۷۵۳ هزار کیلو لیتر برابر با ۱۶۶ هزار بشکه در روز رسید. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۷ درصدی داشته است. واردات نفت ژاپن از ایران در اکتبر سال گذشته میلادی ۸۰۴ هزار کیلو لیتر برابر با ۱۷۸ هزار بشکه در روز اعلام شده بود.

واردات نفت این کشور جنوب شرق آسیا از ایران در اکتبر امسال نسبت به ماه قبل از آن نیز با افت ۹ درصدی روبرو شده است. ایران در ماه سپتامبر امسال ۱۸۳ هزار بشکه در روز نفت به ژاپن صادر کرده بود.

ایران در اکتبر امسال ۴.۹ درصد نفت مورد نیاز ژاپن را تامین کرده و پس از عربستان،‌ امارات، قطر و کویت پنجمین صادرکننده نفت به این کشور شناخته شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵