داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86768
 
آشفتگی خواب کفتارهای تکفیری با یوزهای ایرانی
 
هفته قبل، چهره ایران، داغدار عزیزانش شد اما این هفته نوبت شادی است؛‌ فوتبال ایران با صعود به جام جهانی روسیه، رنگ جشن و شادی را به خیابان‌های تهران و ایران بازمی‌گرداند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
هفته قبل، چهره ایران، داغدار عزیزانش شد اما این هفته نوبت شادی است؛‌ فوتبال ایران با صعود به جام جهانی روسیه، رنگ جشن و شادی را به خیابان‌های تهران و ایران بازمی‌گرداند.

به گزارش ایسنا، چهارشنبه گذشته، هجوم تروریست‌های تکفیری به دو نقطه تهران، چهره ایران را در سوگ فرو برد اما این مسائل، هرگز در دل مردمان این سرزمین رسوخ نخواهد کرد و عصاره شادی را از قلب آنها خارج نخواهد کرد. این روزها، ایران به جشن و شادی، بیش از هر زمانی نیاز دارد و چه اتفاقی بهتر از افتخارآفرینی فوتبالیست‌ها در زمین سبز آزادی می‌تواند این شادی را بیافریند؟

۲۲ خرداد، قرار است ایران سراسر شادی شود؛ تیم ملی فوتبال ایران، دوشنبه شب ازبک‌ها را در ورزشگاه آزادی شکست می‌دهد و با پنجمین صعود به جام جهانی فوتبال، حادثه دلنشین دیگری در خرداد می‌آفریند. روزه‌داران ایرانی، در آن شب، دعای خیرشان را همراه ساق‌های ملی‌پوشان می‌کنند و بعد از بازی، هم‌پای آنها در خیابان‌ها پایکوبی می‌کنند.

جشن "یوزها" در ایران، خواب کفتارهای تکفیری را آشفته خواهد کرد و به آنها خواهد فهماند که این سرزمین، جای دون‌مایگان و پست‌فطرتان نیست، جای مردان و زنان بلند همتی است که قله‌های افتخار را یکی پس از دیگری فتح می‌کنند و از تهدیدها هراسی به دل راه نمی‌دهند.

فوتبال ایران، همیشه خالق روزهای پر سرور و غرورآفرین بوده و این بار، قرعه به کام ۲۲ خرداد افتاده است؛ در این روز، آزادی سراسر سفید می‌پوشد، مستطیل سبز، زیر گام یوزها می‌لرزد و خون میلیون‌ها ایرانی به وجود ملی‌پوشان گرما می‌بخشد تا این‌گونه پرچم سه رنگ ایران، خاری باشد در چشم آنهایی که وحدت و امنیت این مرز پرگهر را دوست نمی‌دارند.

فوتبال ملی ایران در سال منتهی به جام‌جهانی حاشیه‌های زیادی دید اما اکنون این فوتبال با کنترل همه حاشیه‌هایش، توانسته پا به مسیر ثبت موفقیتی تاریخی بگذارد، موفقیتی که قطعا لازمه‌اش حمایت و هدایت هوشمندانه مسوولان ار این سرمایه پر نشاط دارد. امید است که همه دست در دست هم در کنار فدراسیون فوتبال، زمینه نشاط ملی ایرانیان را با تکیه بر پتانسیل‌های ورزش و خصوصا فوتبال بیش از پیش جدی بگیرند.

هواداران فوتبال ایرانی این بار می‌توانند با حضور پرافتدارشان در ورزشگاه آزادی، شبی خاطره‌انگیز بسازند و جشن صعود را شکوهمندتر کنند. ۲۲ خرداد، قرار است که شبی پر هیجان، پر سرور، با غرور و آرام و امن باشد؛ ۲۲ خرداد، قرار است که آغاز راهی طولانی برای موفقیت‌های بیشتر و بهتر فوتبال ایرانی باشد؛ شادی‌های فوتبال ایران تازه شروع شده است
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵