کد مطلب: 98918
 
صنعت نفت در هفته ای که گذشت
اندوه بی پایانی به نام تراژدی سانچی
 
نفتکش سانچی متعلق به وزارت نفت نبود اما خبرهای حادثه سانچی، دو هفته، تمام خبرهای حوزه نفت و انرژی را تحت تاثیر قرار داد و سرانجام پایانی تلخ و اندوهی بی پایان بر جای گذاشت که حواشی فراوانی هم داشت. انتقاد به عدم پیگیری جدی این حادثه توسط وزارت نفت هم از جمله حواشی این حادثه بود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
نفتکش سانچی متعلق به وزارت نفت نبود اما خبرهای حادثه سانچی، دو هفته، تمام خبرهای حوزه نفت و انرژی را تحت تاثیر قرار داد و سرانجام پایانی تلخ و اندوهی بی پایان بر جای گذاشت که حواشی فراوانی هم داشت. انتقاد به عدم پیگیری جدی این حادثه توسط وزارت نفت هم از جمله حواشی این حادثه بود.
به گزارش نکونیوز، هفته جاری با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسوول پیگیری حادثه سانچی از سوی هیات دولت در شانگهای چین آغاز شد. سفر تکاوران نیروی دریای ارتش به چین که بعدها توسط فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام شد به دلیل طولانی شدن فرایند اخذ ویزا، دیرتر از موعد به چین رسیدند، امیدها را برای نجات سرنشینان نفتکش سانچی افزایش داد اما یکشنبه، زمانی که آنها به نفتکش سانچی رسیدند، با انفجارهای پی در پی کار از کار گذشت و نفتکش سانچی غرق شد و تنها پیکر سه نفر از سرنشینان نفتکش که هنوز مشخص نیست مربوط به چه کسانی است پیدا شد.
گزارش نکونیوز درباره غرق شدن نفتکش سانچی را در لینک ذیل بخوانید:
سرنوشت تلخ دریانوردان ایرانی

همان روز علی ربیعی در نامه ای به رییس جمهور خواستار شهید محسوب شدن قربانیان این حادثه شد. همان روز مقام معظم رهبری و همچنین روسای سه قوه و سایر مسوولان پیامهای تسلیتی صادر کردند. متن پیام رهبر انقلاب را در لینک ذیل بخوانید:
پیام تسلیت رهبر انقلاب درپی جان باختن کارکنان کشتی نفتکش

از زمان غرق شدن نفتکش که امیدها را نه تنها برای زنده یافتن دریانوردان، بلکه برای یافتن پیکر آنها هم از بین برد، گمانه زنی های فراوانی درباره دلایل بروز این حادثه و همچنین روند امدادرسانی چینی ها به حادثه دیدگان صورت گرفت. هرچند درباره دلایل بروز حادثه، تا زمانی که جعبه سیاه نفتکش سانچی بازخوانی نشود نمی توان نظر قطعی و دقیقی ارائه داد و هر آنچه تاکنون گفته شده در حد حدس و گمان است، اما درباره روند امدادرسانی چینی ها انتقاداتی مطرح شد که البته علی ربیعی پس از بازگشت به ایران، در کنفرانسی خبری که برای تبیین جزییات این حادثه برگزار شد آن را رد کرد. در این نشست تاکید شد که شایعات و ابهامات درباره غیر قانونی بودن مسیر نفتکش یا اینکه حرکت به مقصد کره شمالی داشته یا اینکه نفتکش با موشک آمریکایی هدف گرفته شده، هیچ پایه و اساسی نداشته و بیشتر شبیه داستان های ژول ورنی است. همچنین اعلام شد که قرار است سایت دولتی برای پاسخ به ابهامات حادثه سانچی راه اندازی شود. اکنون صفحه ویژه فعالیت‌های کمیته پیگیری حادثه سانچی در پایگاه اطلاع رسانی دولت ایجاد شده است که بر این اساس رسانه‌ها و مردم می‌توانند ضمن اطلاع از روند اجرای برنامه‌ها، سوالات خود را از این طریق مطرح کنند. نکونیوز در گزارشی به بررسی نظرات متفاوت درباره عملکرد تیم امداد چینی در این حادثه پرداخته است که می توانید در لینک ذیل بخوانید:
چینی‌ها در حادثه نفتکش سانچی کم‌کاری کردند؟

در شرایطی که خبرهای مربوط به ایجاد لکه نفتی پس از بروز این حادثه در دریای چین هم مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفت، امروز اعلام شد یک ربات برای بررسی وضعیت نفتکش در کف دریا، به محل اعزام می شود. گزارش نکونیوز درباره لکه نفتی ایجاد شده در دریای چین را در لینک ذیل بخوانید:
لکه‌ای نفتی به مساحت پاریس بر دریای چین شرقی 

در این میان موضوع دیگری که انتقاداتی را در فضای مجازی علیه وزارت نفت ایجاد کرد، عدم فعالیت جدی وزارت نفت در موضوع غرق شدن نفتکش سانچی بود. عدم حضور وزیر نفت یا نماینده ای از سوی او در ساختمان شرکت ملی نفتکش در روزهایی که هنوز نفتکش غرق نشده بود، انتقاداتی را بر انگیخت و حتی توضیحات روز پنجشنبه وزارت نفت نیز از حجم این انتقادات کم نکرد. این انتقادات به مجلس هم کشیده شد و روز چهارشنبه زهرا سعیدی در تذکری در جلسه علنی مجلس به وزیر نفت گفت: تمامی نهادهای ذیربط باید تلاش کنند تا ابعاد حادثه دردناک نفتکش سانچی مشخص شود و وزیر نفت باید کم‌کاری در این وزارتخانه را بر عهده بگیرد نه اینکه از زیر بار آن شانه خالی کند. در این چند روز وقوع حادثه خبری از وزیر نفت نبود،آقای زنگنه کجاست که درباره این اتفاق توضیح دهد؟ این سخن نماینده مبارکه، با واکنش وزارت نفت مواجه شد که به سهم پایین وزارت نفت در مالکیت شرکت ملی نفتکش می پرداخت. طبق قانون، پس از واگذاریها، ۳۴ درصد سهام شرکت ملی نفتکش متعلق به صندوق بازنشستگی نفت و دو سهم ۳۳ درصدی آن متعلق به دو سازمان زیرمجموعه وزارت رفاه است و به همین دلیل مدیرعامل شرکت نیز توسط وزارت نفت تعیین نمی شود. روابط عمومی وزارت نفت در توضیحاتی درباره این موضوع اعلام کرد : "شرکت ملی نفتکش در سال های گذشته و در جریان خصوصی سازی از شرکت ملی نفت ایران منفک شده و ۶۶ درصد سهام آن به هلدینگ شستا و صندوق بازنشستگی کشوری از زیرمجموعه های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی واگذار شده و ۳۴ درصد باقی مانده در اختیار صندوق بازنشستگی نفت قرار دارد و به همین دلیل وزارت نفت یا شرکت ملی نفت ایران قانوناً نمی تواند دخالت موثری در اداره شرکت ملی نفتکش داشته باشد. از این رو، در پاسخ به حجم انبوه تماس ها در روز حادثه و روزهای پس از آن توضیح داده شد که وزارت نفت عهده دار مدیریت شرکت ملی نفتکش نیست واطلاع دقیقی از حادثه ندارد. با این وجود و بنا به اصرار برخی رسانه ها از جمله صدا و سیما، وزارت نفت نخستین دستگاه دولتی و رسمی کشور بود که درباره این حادثه و نوع محموله نفتکش اطلاع رسانی و اعلام کرد این کشتی در اجاره شرکت هانوا توتال کره جنوبی بوده که خریدار میعانات گازی ایران است و همانند دیگر مشتریان نفت کشورمان محموله را به صورت Fob دریافت می کند. طبق مقررات تجاری در این شیوه معامله، فروشنده پس از تحویل محموله در مبدا، وجه مربوطه را هم دریافت و قانوناً دیگر مسوولیتی درقبال نفتکش و محموله ندارد. پس از آن و بنا به تصمیم مقام های دولتی هرگونه اطلاع رسانی و همچنین مدیریت کمیته بحران و پی گیری حادثه، به مجموعه ای که مستقیماً متولی شرکت ملی نفتکش بود واگذار شد و وزارت نفت هم به عنوان یکی از دستگاههای ثانویه، ذیل این کمیته و در کنار مدیران اصلی آن قرار گرفت تا وظایف و مأموریت های محوله را انجام دهد. طبیعتاً وزارت نفت، در حالی که مسوولیت قانونی نداشت نمی توانست و نمی بایست، جلوتر از دستگاههای مسوول ذیربط حرکت و در کار آنها دخالت می کرد. با این وصف گویا عده ای آگاهانه یا ناآگاهانه قصد داشته و دارند حقیقت را واژگونه جلوه داده و طوری وانمود کنند که وزارت نفت به عنوان متولی و مسوول اصلی شرکت ملی نفتکش در انجام وظیفه قانونی کوتاهی کرده و بار مسوولیت خود را به عهده دیگران گذاشته است." 

احتمال افزایش قیمت حامل های انرژی 
محمدرضا تابش عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از حضور نوبخت در جلسه سه شنبه کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت که با درخواست نمایندگان احتمال تجدیدنظر در برخی مصوبات کمیسیون تلفیق از جمله تبصره ١٨ مربوط به نرخ حامل‌های انرژی وجود دارد. این سخن تابش بدین معناست که علیرغم تصویب عدم افزایش قیمت حامل های انرژی در کمیسیون تلفیق، همچنان احتمال افزایش قیمت وجود دارد. تابش با تشکر از زحمات اعضای کمیسیون تلفیق گفت: در یک ارزیابی کلی، می‌توان گفت محدودیت‌های فراروی دولت و برخی ملاحظات نمایندگان درکمیسیون تلفیق، خروجی بودجه را به نحوی ترسیم کرده که با آن نمی‌توان سال آینده کشور را خوب و روان اداره کرد و پیشرفت و توسعه را رقم زد و به خواسته‌ها و مطالبات به حق مردم که اخیرا در برخی تجمعات بیان شده، جامه عمل پوشاند. به گفته وی پس ازچاپ گزارش کمیسیون تلفیق که پیش بینی می شود تا پایان هفته جاری (امروز) مهیا شود، نمایندگان به مدت ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادات خود را ارائه کنند و آنگاه گزارش کمیسیون تلفیق که احتمالا یکشنبه دو هفته دیگر خواهد بود، در صحن علنی مطرح خواهد شد. این اظهارنظر تابش نشان می دهد همچنان تکلیف قیمت حامل های انرژی در سال آینده نامعلوم است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵