کد مطلب: 60928
 
دلایل گرانی تخم‌مرغ
 
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه افزایش حجم صادرات به عراق باعث گرانی تخم مرغ شده است، گفت: امروز نرخ این کالا درب مرغداری ۴۰۰ تومان نسبت به هفته قبل کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۷
دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه افزایش حجم صادرات به عراق باعث گرانی تخم مرغ شده است، گفت: امروز نرخ این کالا درب مرغداری ۴۰۰ تومان نسبت به هفته قبل کاهش یافته است.

سید فرزاد طلاکش در گفتگو مهر با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم تخم‌مرغ امروز درب مرغ‌داری نسبت به هفته قبل ۴۰۰ تومان کاهش یافته است، اظهارداشت: طبیعتا باید این کاهش بر روی قیمت تخم‌مرغ در مراکز خرده فروشی هم تاثیرگذار باشد اما این موضوع بستگی به سیستم بانکداری، واسطه‌ها و مغازه‌داران دارد.

وی درباره دلایل گرانی تخم‌مرغ در هفته اخیر نیز گفت: افزایش حجم تقاضای صادرات به کشور عراق دلیل این امر بود چراکه عراقی‌ها به دلیل مسائل سیاسی پیش آمده، قادر به تامین تخم مرغ مورد نیاز خود از کشورهای ترکیه و اردن نیستند و نیازمند محصول ایران هستند.

طلاکش عنوان کرد: در پی افزایش قیمت تخم مرغ در داخل کشور، اتحادیه سراسری مرغ‌داران میهن به منظور کنترل بازار، حجم صادرات را کاهش داد که در نتیجه آن امروز شاهد افت قیمت این کالا بودیم.

وی با بیان اینکه صادرات کاملا متوقف نشده بلکه حجم آن کاهش یافته است، افزود: در چنین شرایطی کاهش حجم صادرات و متعادل کردن آن راهکار مناسبی است و توقف کردن آن، عمل منطقی نیست.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار کشور با اشاره به اینکه نوسانات قیمت تخم مرغ درب مرغ‌داری زیاد است، گفت: نباید چنین مساله‌ای برای مصرف کنندگان نیز وجود داشته باشد و آنان مدام با این نوسانات مواجه باشند، ضمن اینکه راه حل این امر، پرینت کردن قیمت بر روی تخم مرغ است.

طلاکش اضافه کرد: هماهنگی‌هایی با وزارت جهادکشاورزی انجام شده که براساس آن، قرار است طرح پرینت کردن قیمت بر روی هر تخم مرغ در ۳ استان بزرگ به شکل پایلوت اجرا شود.

وی ادامه داد: قرار است در این طرح، قیمت پرینت شده بر روی هر عدد تخم مرغ معمولی بین ۳۲۰ تا ۳۶۰ تومان و برای تخم مرغ زرده زعفرانی بین ۳۳۰ تا ۳۷۰ تومان باشد، ضمن اینکه نرخ‌های حداقل برای نیمه اول و نرخ‌های حداکثر برای نیمه دوم سال است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵