داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 45808
 
وزیر خارجه استرالیا وارد تهران شد
 
«جولی بیشاپ» نخستین وزیر خارجه زن استرالیا برای رایزنی در مورد پناهجویان ایرانی، گسترش مناسبات و همکاری برای مبارزه با داعش به ایران آمد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۰
«جولی بیشاپ» نخستین وزیر خارجه زن استرالیا برای رایزنی در مورد پناهجویان ایرانی، گسترش مناسبات و همکاری برای مبارزه با داعش به ایران آمد.

به گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، برای نخستین بار طی یک دهه اخیر یک مقام بلندپایه دولت استرالیا به ایران سفر کرد. بر این اساس «جولی بیشاپ» وزیر خارجه این کشور اوایل بامداد شنبه وارد تهران شده و مورد استقبال مقامات ایرانی قرار گرفت.

هدف از سفر این مقام استرالیایی به ایران که به دعودت «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی وی انجام گرفته، پیگیری مسئله پناهجویان ایرانی و گسترش روابط دو جانبه عنوان شده است. بیشاپ در این سفر همچنین به رایزنی با مقامات ایران در خصوص راه های همکاری برای مقابله با گروه تروریستی داعش خواهد پرداخت.

در همین حال شبکه ای بی سی با اشاره به ورود خانم بیشاپ به ایران اعلام کرد تفاهم نامه هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ از جمله محورهای گفتگوی وی با مقامات ایران است. بر این اساس ایران و استرالیا پیشینه خوبی در مناسبات تجاری دارند و لغو تحریم های هسته ای می تواند فرصت مناسبی برای توسعه همکاری های اقتصادی برای هر دو طرف باشد.
منبع: خبرگزاری مهر
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵