داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 88838
 
پدر «آتنا» فقط اعدام مي‌خواهد
 
«پدرش نه شك مي‌ريزد و نه فرياد مي‌زند. فقط يك كلمه از دهانش بيرون مي‌آيد و آن اعدام است. مي‌گويد ما اعدام مي‌خواهيم.»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰
«پدرش نه شك مي‌ريزد و نه فرياد مي‌زند. فقط يك كلمه از دهانش بيرون مي‌آيد و آن اعدام است. مي‌گويد ما اعدام مي‌خواهيم.»


به گزارش ایسنا، روزنامه اعتماد نوشت: «صداي پدر آتنا دختر ٧ ساله‌اي كه روز ٢٨ خرداد از خانه بيرون رفت و ديگر بازنگشت از پشت تلفن گرفته است. جسد آتنا را ٢٠ روز بعد در پاركينگ مغازه قاتل پيدا كردند. پدرش نه اشك مي‌ريزد و نه فرياد مي‌زند. فقط يك كلمه از دهانش بيرون مي‌آيد و آن اعدام است. مي‌گويد ما اعدام مي‌خواهيم. شوك حادثه در صداي بهنام اصلاني شنيده مي‌شود. سكوت‌هاي طولاني و بعد مي‌گويد: «حال مادرش خوب نيست. حال هيچ كدام‌مان خوب نيست. چه كسي گفته امروز تشييع جنازه دختر من بوده؟ او اينجاست هيچ كسي او را توي قبر نگذاشته. اينجا كنارم است، ميبينمش.»

اصلاني درباره تمام آن ٢٠ روز و شبي كه هر لحظه‌اش هزار سال گذشت و چشم‌شان به در خشك شد تا خبري از او بيايد، مي‌گويد: «احساس سوختن به تماشا نمي‌شود قلبي كه همچو مشعل نم‌ديده شد خموش» اين را مي‌گويد و سكوت طولاني‌اش خبر از هجوم دردها به ذهن و قلبش مي‌دهد. ناگهان بريده‌بريده حرفش را ادامه مي‌دهد و مي‌گويد: «خواسته ما اين است كه قاتل سريع اعدام شود. اميدوارم هر چه زودتر پيگيري پرونده را تمام كنند و قاتل دخترم را به‌ سزاي اعمالش برسانند.»

پدر آتنا از همدردي تمام مردم ايران براي اين اتفاق تشكر كرد. مراسم تشيع جنازه آتنا اصلاني با حضور گسترده اهالي پارس‌آباد اردبيل برگزار شد؛ دختري كه ٢٠ روز پيش هنگامي كه در كنار بساط دستفروشي پدرش در خيابان پزشكان پارس‌آباد ايستاده بود، ربوده شد. در تمام اين ٢٠ روز مردم هم در فضاي مجازي و هم در شهر پارس‌آباد با اعلاميه‌هايي كه در دست داشتند، براي پيدا شدنش لحظه‌شماري مي‌كردند. تا اين كه بعد از پيگيري‌هاي پليس و بازجويي از مظنونان حادثه معلوم شد، آتنا به قتل رسيده است. جسدش را در پاركينگ خانه قاتل پيدا كردند. اين در حالي بود كه ديروز دادستان عمومي و انقلاب استان اردبيل نيز در گفت‌وگو با تسنيم درباره پرونده قتل آتنا گفت: پس از بررسي‌هاي انجام شده سرانجام نتيجه تحقيقات پزشكي قانوني آتنا اصلاني مشخص شد و در نهايت تيم پزشكي آثار آزار و اذيت جنسي را تاييد كرد.

دادستان عمومي و انقلاب استان اردبيل با اشاره به اين كه طي بررسي‌هاي انجام يافته، مشخص شد كه قاتل ٤٢ ساله متاهل و داراي فرزند و سابقه‌دار است، گفت: اين اطمينان به خانواده مقتول و اهالي شهرستان پارس‌آباد داده مي‌شود كه اين پرونده در سريع‌ترين زمان رسيدگي خواهد شد.

ناصر عتباتي، دادستان اردبيل گفت: پس از بررسي‌هاي انجام يافته سرانجام نتيجه تحقيقات پزشكي قانوني آتنا اصلاني، دختر معصوم هفت ساله پارس‌آبادي مشخص شد و در نهايت تيم پزشكي آثار آزار و اذيت جنسي را تاييد كرد.

وي افزود: با وجود اين كه مدت طولاني از زمان قتل نونهال پارس‌آبادي مي‌گذرد ولي تحقيقات پزشكي قانوني اين موضوع را تاييد كرد و پرونده وارد فاز جديدي شد كه تمامي اقدامات و بررسي‌هاي لازم در اين زمينه همچنان با جديت و اهتمام ويژه ادامه دارد تا بتوانيم تمامي رازهاي پنهان اين ماجراي پرنشيب و فراز را براي همگان مشخص كنيم.

عتباتي بيان كرد: وفق دستور رياست دادگستري استان اردبيل و با نظارت دادستان مركز استان، روند پرونده به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت مورد بررسي و رسيدگي قرار خواهد گرفت و تمام تلاش و اهداف ما مبني بر اين محور خواهد بود تا بتوانيم عدالت را به‌ طور كامل در حق اين طفل معصوم ادا كنيم و حق او را از قاتلش بستانيم.

دادستان پارس آباد گفت: هيچ پرونده‌اي از پزشك قانوني مبني بر تاييد اختلالات رواني قاتل براي‌مان ارسال نشده است.

ردپاي قاتل «آتنا» در سه قتل

همچنين طباطبايي دادستان پارس‌آباد گفت: با اقرار متهم به قتل آتنا، پرونده به عنوان يك ابرپرونده وارد مرحله جديدي شد؛ به‌ طوري كه با پيگيري‌ها و بررسي‌هاي صورت گرفته احتمال رمزگشايي چندين پرونده ديگر همچون فوت مشكوك و قتل سر به مهر مانده وجود دارد.

دادستان شهرستان پارس آباد با بيان اين كه قاتل تمامي اقدامات خود را در اين زمينه برنامه‌ريزي شده، انجام داده است، افزود: ما با يك قاتل حرفه‌اي روبه‌رو هستيم كه در گذشته هم چندين پرونده عليه وي تشكيل و بازداشت شده اما بنا به نبود دلايل كافي متهم آزاد شده است.

طباطبايي در خصوص اظهارات قاتل افزود: قاتل هيچ گونه اختلالات رواني نداشته و دليلي هم مبني بر اين رفتار از پزشكي قانوني تاكنون براي ما ارسال نشده؛ به‌ طوري‌ كه قاتل تنها انگيزه خود را از اين قتل انگيزه مالي عنوان كرده است.

وي با تكذيب شايعات مطرح شده در فضاي مجازي افزود: جسد آتنا، دختر هفت ساله پارس‌آبادي سالم و دست نخورده بود و قاتل با خفه كردن، اين دختر را به قتل رسانده است.

طباطبايي از همكاري همسر و برادر قاتل در كشف جسد خبر داد و گفت: اين پرونده نتيجه يك معضل اجتماعي بوده و منحصر به شهرستان پارس‌آباد نمي‌شود. بنابراين از عموم مردم شهرستان و مسوولان تقاضا داريم از دامن زدن و اظهار نظر در مورد اين موضوع پرهيز كنند.

دادستان عمومي و انقلاب پارس‌آباد با اعلام اين خبر گفت: جسد خانمي كه دو سال پيش در كنار روستاي مجيدآباد پيدا شده بود توسط همين شخص به قتل رسيده بوده كه در جريان بازجويي به آن اعتراف كرد.

سيدعبدالله طباطبايي افزود: با اعتراف قاتل آتنا احتمال اين كه وي قتل‌هاي سريالي مرتكب شده يا دست داشته باشد، بيشتر است، لذا تحقيقات و بازجويي از قاتل ادامه دارد و خبرهاي تكميلي به محض روشن شدن جريانات به اطلاع مردم خواهد رسيد.

همچنين طباطبايي، دادستان پارس‌آباد ساعتي بعد از اعلام دومين قتل از سوي قاتل آتنا از ردپاي اين قاتل در يك قتل ديگر هم خبر داد و گفت: احتمال رد پاي شيطان پارس‌آبادي در سومين قتل نيز وجود دارد و ما در پرونده قضايي «آتنا اصلاني» با يك قاتل سريالي مواجه هستيم.

سيدعبدالله طباطبايي در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرين وضعيت پرونده قضايي آتنا اصلاني در پارس‌آباد گفت: رد پاي شيطان پارس‌آبادي در سومين قتل كه مربوط به يك زن ٣٠ ساله در سال ٩٣ بوده نيز ديده مي‌شود كه هم‌اكنون تحقيقات در خصوص اين پرونده ادامه دارد و در حال حاضر نمي‌توان با قطعيت اعلام كرد كه قاتل آتنا در اين پرونده واقعا نقش داشته كه به همين دليل نياز است كه تا پايان تحقيقات نتايج مورد بررسي قرار داده شود.

وي افزود: شمار پرونده‌هايي كه احتمال مي‌رود با توجه به نحوه قتل، قاتل آتنا در آنها نقش داشته باشد به سه پرونده مي‌رسد كه يكي از پرونده‌هايي كه احتمال مي‌رود رد پاي شيطان پارس‌آباد در آن وجود داشته باشد، مربوط به جسد سوخته يك زن در محله شهرك فجر پارس‌آباد است كه در نزديكي مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) كشف شده بود و بررسي اين پرونده در سال ٩٣ توسط دادستان وقت پارس‌آباد، رحيم گلزاده انجام شده و مصاحبه‌هايي نيز در اين زمينه با وي انجام شده بود. طبق مصاحبه‌هاي انجام يافته با دادستان وقت پارس‌آباد سريعا پس از گزارش موضوع مبني بر يافتن يك زن كاملا سوخته شده، ماموران آگاهي پارس‌آباد سر صحنه حضور يافتند و در بررسي‌هاي مقدماتي مشخص شد كه اين جسد بدون سر بوده و به‌ طور كامل سوخته است كه پس از آن ماموران آگاهي پارس‌آباد، تشخيص هويت اين جنازه و نيز شناسايي و دستگيري عامل يا عاملان اين جنايت را در دستور كار قرار دادند.

دادستان پارس‌آباد بيان كرد: براي بررسي‌هاي بعدي اين جسد سوخته و بدون سر با هماهنگي و دستور مقام قضايي تحويل پزشكي قانوني منطقه شد و پس از بررسي‌هاي انجام يافته مشخص شد كه اين جنازه در حالي كه حدود يك هفته قبل در داخل گوني در شهرك فجر رها شده بود، بعد از مرگ سوخته است.

وي تصريح كرد: با توجه به اين كه در اين شهرستان نيز هيچ مفقودي در آن برهه زماني و تا اكنون اعلام نشده و شكايتي نيز در اين خصوص وجود ندارد، احتمال اين كه جنازه متعلق به فرد غير بومي باشد، بسيار محتمل است.»
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵