داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 92248
 
رشد ۵۰ درصدی عملکرد بندر امام
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از رشد ۵۰ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی در پنج ماهه ابتدایی امسال خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از رشد ۵۰ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی در پنج ماهه ابتدایی امسال خبر داد.


به گزارش ایسنا، طبق اعلام عبداللهی این بندر در ماه‌های ابتدایی سال جاری یک میلیون و ۵۹ هزار تن کالا تخلیه و بارگیری کرده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس اعلام مسئولان این بندر ترانزیت مواد نفتی در بندر امام خمینی به نقطه اوج خود رسیده که می‌تواند به بازگشت رشد اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار کمک کند.

در کنار آن در حوزه ترانزیت نیز تخلیه و بارگیری کانتینرها در سال جاری تا پایان مردادماه به بیش از ۵۶ هزار و ۹۵۰ TEU رسیده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل افزایشی ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیران این بندر معتقدند این آمار ثبت شده می‌تواند در آینده شرایط کاری در این حوزه را به طور قابل توجهی بهبود بخشد و شرایط را برای استفاده از ظرفیت ۵۸ میلیون تنی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر خوزستان که شامل امام خمینی، خرمشهر، آبادان، شادگان، اروند کنار و چوبیده می‌شود، فراهم کند.

در خبر دیگری نیز که از سوی مقامات بندر امام خمینی منتشر شده، چهار شناور خدمات رسان دریایی این بندر به سامانه ضد خزه مجهز شده‌اند که می‌تواند با انتشار امواج صوتی جلبک‌های دریایی را از بدنه شناورها دور کند که این موضوع در حفظ شناور و استفاده از تمام عمر مفید آن اولویتی جدی به شمار می‌رود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵