کد مطلب: 69712
 
تامین نفت خام پالایشگاه روسی
 
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ایران آمادگی دارد نفت خام مورد نیاز پالایشگاه شرکت زاروبژنفت روسیه را که در بوسنی و هرزگوین واقع است، تامین کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۲
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ایران آمادگی دارد نفت خام مورد نیاز پالایشگاه شرکت زاروبژنفت روسیه را که در بوسنی و هرزگوین واقع است، تامین کند.

علی کاردر در گفتگو با خبرنگار شانا، با اشاره به امضای تفاهمنامه و قرارداد محرمانگی که ٢٢ تیرماه بین وی و کودریاشف، مدیرعامل شرکت زاروبژنفت روسیه امضا شد، عنوان کرد: در این تفاهمنامه که با هدف مطالعه ٢ میدان نفتی ایران از سوی شرکت روسی منعقد شده است، دو طرف بر تعامل در حوزه های مختلف از جمله سواپ و خرید و فروش نفت خام و فراورده های نفتی نیز تاکید کردند.

وی با بیان این که شرکت زاروبژنفت روسیه، صاحب پالایشگاهی در کشور بوسنی و هرزگوین است، ادامه داد: شرکت ملی نفت ایران می تواند نفت مورد نیاز این پالایشگاه را تامین کند و در این رابطه مذاکراتی داشته ایم.

کاردر در خصوص عقد قرارداد محرمانگی بین دو شرکت توضیح داد: شرکت مقابل با امضای این قرارداد محرمانگی متعهد می شود که از اطلاعات میدان موضوع تفاهمنامه تنها برای فعالیتهای مطالعاتی خود استفاده کرده و این اطلاعات را در اختیار شرکتهای دیگر قرار ندهد.

وی تصریح کرد: شرکت خارجی مطالعات را با هزینه خود انجام می دهد، پس از مطالعه نیز یافته های خود را در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار خواهد داد و شرکت نفت می تواند از نتایج این مطالعات استفاده کند؛ ضمن این که قرارداد محرمانگی هیچ تعهدی برای شرکت ملی نفت ایران ایجاد نخواهد کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵