کد مطلب: 74572
 
تحقیقات درباره "جنایات جنگی" در حلب
 
وزیر خارجه آمریکا خواهان انجام تحقیقات درباره "جنایت‌های جنگی" روی داده در شهر حلب شد؛ پرونده‌ای که متهمان آن از دید کری دولت سوریه و روسیه هستند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴
وزیر خارجه آمریکا خواهان انجام تحقیقات درباره "جنایت‌های جنگی" روی داده در شهر حلب شد؛ پرونده‌ای که متهمان آن از دید کری دولت سوریه و روسیه هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی با ژان مارک آیرو، همتای فرانسوی خود در واشنگتن گفت: شب گذشته نظام سوریه مجددا بیمارستانی را بمباران کرد که به کشته شدن 20 تن و زخمی شدن صد تن دیگر منجر شد. روسیه و نظام سوریه باید بیش از یک توضیح به جهان ارائه دهند چرا که همچنان دست از حمله به بیمارستان‌ها و زیرساخت پزشکی و حمله به غیرنظامیان برنمی‌دارند.

کری خواهان تحقیقات مناسب درباره "جنایت‌های جنگی صورت گرفته در حلب" شد.

وی که اخیرا اظهارات بسیار تندی را علیه روسیه و سوریه ایراد کرده است، گفت: کسانی که چنین جنایاتی را مرتکب می‌شوند باید مسئولیت کارهای خود را برعهده بگیرند. این صرف یک حادثه نیست بلکه یک استراتژی مشخص است که هدف از آن ترساندن غیرنظامیان و تمامی کسانی است که مانع تحقق اهداف نظامی آن‌ها می‌شوند.

وزیر خارجه فرانسه روز پنجشنبه در راستای تلاش برای تصویب پیش نویس قطعنامه فرانسه به مسکو و بعد به واشنگتن سفر کرد.

آیرو در مقر وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: فردا لحظه سرنوشت‌سازی خواهد بود، یک لحظه واقعی برای تمامی اعضای شورای امنیت است، آیا آتش‌بس در حلب را می‌خواهید یا خیر؟ این سؤال را باید بیشتر درباره شرکای روس مطرح کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تأکید کرده که وی آماده بررسی پیش‌نویس قطعنامه فرانسه است اما به شرطی که با توافق‌نامه‌های روسیه و آمریکا در تضاد نباشد.

روسیه روز جمعه تهدید کرد که از حق وتو علیه این پیش‌نویس استفاده خواهد کرد اگر با معیارهای مورد پذیرش روسیه مطابق نباشد.

قرار است امروز (شنبه) شورای امنیت پیش‌نویس قطعنامه روسیه و فرانسه را به رأی بگذارد.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵