داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 102725
 
رشد قیمت سهم‌های فلزی
 
بازیگران بورس تهران امروز شاهد افت قیمت سهام های گروه نفت بودند این در حالی بود که عمده سهم‌ها در گروه فلزات اساسی با افزایش قیمت رو به رو شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹

بازیگران بورس تهران امروز شاهد افت قیمت سهام های گروه نفت بودند این در حالی بود که عمده سهم‌ها در گروه فلزات اساسی با افزایش قیمت رو به رو شد.

به گزارش ایسنا، با اینکه در هفته‌های گذشته بورس تهران با افت پی در پی قیمت‌ها، باعث ایجاد بی انگیزگی برای سهامداران شد، اما از هفته گذشته قیمت ها در حال افزایش است و به تبع آن شاخص های بازار سرمایه نیز در حال افزایش هستند.

البته طی هفته گذشته دیده شد که در تعدادی از سهم ها حقیقی ها سهم خود را می فروشند و این حقوقی ها هستند که آن سهم ها را جمع آوری کردند. شاید این روند خرید حقوقی ها و بالا بردن قیمت‌ها تا زمان زیادی ادامه پیدا نکند.

موضوعی که می‌تواند در آینده نزدیک بر بورس تهران اثر بگذارد مناقشه‌ها و جلسات بر سر برجام است. به تازگی ایران جلسه‌ای با حضور ۵ کشور فرانسه، روسیه، چین، بریتانیا و آلمان در هتل کوبرگ وین داشته و از اروپا خواسته که برای تضمین برجام اروپا تا دهم خرداد ماه بسته پیشنهادی خود را به ایران دهد. اینکه پیشنهاد اروپا برای ایجاد تضمین در برجام چه باشد می تواند بر ماندن یا نماندن ایران در برجام و در نتیجه تصمیم سرمایه‌گذاران بورسی تاثیر گذارد.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۹۵ هزار و ۷۹۹ واحدی رسید. در عین حال شاخص کل هم‌وزن با رشد ۳۹ واحد تا رقم ۱۷ هزار و ۳۷۵ بالا رفت.

شاخص آزاد شناور نیز با رشد ۶۲۹ واحدی همراه شد و تا رقم ۱۰۲ هزار و ۵۶۰ بالا رفت همچنین شاخص بازار اول ۴۶۳ واحد رشد کرد و رقم ۶۸ هزار و ۴۳۵ را تجربه کرد، اما شاخص بازار دوم با افت ۳۸۲ واحد تا رقم ۲۰۱ هزار و ۹۵۶ پایین آمد.

فولاد مبارکه اصفهان، صنعتی و معدنی گلگهر و صنعتی و معدنی چادرملو هر یک به ترتیب ۲۱۱، ۱۴۷ و ۹۱ واحد تاثیر مثبت در نوسانات شاخص‌ها داشتند، اما در طرف مقابل پالایش نفت بندرعباس، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت اصفهان به ترتیب ۱۲۶، ۵۹ و ۵۵ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند.

امروز در گروه فلزات اساسی بیشتر نمادها با رشد قیمت مواجه بودند. در این گروه ۲۰۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۶۲ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز روند قیمت سهم‌ها افزایشی بود به طوری که معدنی و صنعتی گلگهر و معدنی و صنعتی چادرملو نزدیک به پنج درصد رشد قیمت را تجربه کردند. در نماد چادرملو و گلگهر شاهد صف خرید بودیم.

اما در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای روند قیمت سهم‌ها عمدتا کاهنده بود به طوری که قیمت پایانی شرکت‌های این گروه با افت مواجه شدند و در برخی از نمادها با صف فروش مواجه شدیم.

در گروه خودرو و ساخت قطعات نوسان قیمت سهم‌ها عمدتا کمتر از دو درصد بود. در این گروه ۱۰۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دادوستد شد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۳۹۷ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از دو میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز به ۷۴ هزار و ۷۹ واحد رسید.

آیفکس نیز رشد ۳.۸۸ واحدی را تجربه کرد و به رقم ۱۱۱۰.۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۳۲۲ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات به رقم ۲۶۶ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵