داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 68083
 
کمک 1.5میلیاردریالی یک خیر
 
دزفول - ایرنا - یک نیکوکار برای جلوگیری از ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان روستای لطف آباد از توابع بخش سردشت دزفول کمک یک میلیارد و 500 میلیون ریال را تقبل کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
دزفول - ایرنا - یک نیکوکار برای جلوگیری از ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان روستای لطف آباد از توابع بخش سردشت دزفول کمک یک میلیارد و 500 میلیون ریال را تقبل کرد.

17 بهمن پارسال خبری مبنی بر ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان دبستان نیایش روستای لطف آباد واقع در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر در بخش سردشت دزفول به دلیل نبود جاده مناسب و پل از سوی ایرنا منتشر شد.
به گفته مدیر آموزش و پرورش منطقه سردشت دزفول ، به دلیل عبور رودخانه و نبود پل، جمعیت دانش آموزی دبستان نیایش روستای لطف آباد از 24 نفر به هشت دانش آموز کاهش یافته است.
محمد رحیم کریمی افزود: دانش آموزان این دبستان برای رسیدن به مدرسه ناچار به عبور از رودخانه ای به عرض 70 متر و عمق آب بین 70 سانتیمتر تا 1،5 متر هستند.
معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول روز دوشنبه در این خصوص به ایرنا اظهارکرد: در پی انتشار خبر مشکل تحصیل این دانش آموزان از سوی ایرنا، یک فرد نیکوکار ساکن تهران برای حل مشکل تردد این دانش آموزان ساخت پل بر روی رودخانه این منطقه سخت گذر را تقبل کرد.
عبدالحسین پوررکنی گفت: ساخت پل روستای لطف آباد از توابع بخش سردشت دزفول بیش از 2 میلیارد ریال هزینه دارد که این نیکوکار یک میلیارد و 500 میلیون ریال ساخت آن را برعهده گرفته و بقیه هزینه ساخت این پل نیز با پیگیری این نیکوکار تامین شده است.
وی گفت: پل مذکور به طول 88 متر و ارتفاع بین هشت تا 10 متر احداث می شود.
وی افزود:دو کوه در دو طرف رودخانه منطقه واقع شده که عبور از رودخانه بوسیله گرگر(وسیله ای دستی) از روی رودخانه امکان پذیر بود که از مدتی پیش گرگر نیز غیرقابل استفاده شده و عبور دانش آموزان را از رودخانه مشکل کرده است.
وی اظهار کرد:مقدمات احداث این پل انجام شده و عملیات اجرایی آن پس از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد که با احداث این پل راه ارتباطی پنج روستای تودو، چال طلا، لطف آباد، زوره سالن و دول کلال از توابع بخش سردشت دزفول برقرار خواهد شد.
روستای لطف آباد در دامنه کوه سالن در دهستان سیدمحمود بخش سردشت دزفول در 120 کیلومتری شمال شرقی شهر دزفول واقع است. کوه سالن دو هزار و639 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.
بخش سردشت و شهیون دزفول در شمال خوزستان هفت هزار دانش آموز و 127 واحد آموزشی دارد.
بخش کوهستانی سردشت با سه هزار و 800 کیلومتر مربع مساحت و افزون بر 24 هزار نفر جمعیت دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵