کد مطلب: 98873
 
در اثر غرق شدن نفتکش سانچی
لکه‌ای نفتی به مساحت پاریس بر دریای چین شرقی تشکیل شد
 
اداره ملی اقیانوس‌های چین با انتشار بیانیه‌ای گفته است که در اثر غرق شدن نفتکش ایرانی سانچی ۴ لکه نفتی با مجموع مساحت بیش از ۱۰۰ کیلومتر مربع بر روی دریای چین شرقی تشکیل شده است. این مساحت به اندازه مساحت کلان‌شهری نظیر پاریس پایتخت فرانسه است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
اداره ملی اقیانوس‌های چین با انتشار بیانیه‌ای گفته است که در اثر غرق شدن نفتکش ایرانی سانچی ۴ لکه نفتی با مجموع مساحت بیش از ۱۰۰ کیلومتر مربع بر روی دریای چین شرقی تشکیل شده است. این مساحت به اندازه مساحت کلان‌شهری نظیر پاریس پایتخت فرانسه است.
به گزارش نکونیوز، آتش سوزی و غرق شدن سانچی باعث شد تا ۳۲ سرنشین این نفتکش ایرانی کشته شوند. برخی افراد در ایران چینی‌ها را متهم کرده بودند که به دلیل ترس از آلودگی دریا به دلیل نشت مواد نفتی، در انجام عملیات اطفای حریق تعلل می‌ورزند و منتظرند تا محموله نفتکش به طور کامل بسوزد و وارد دریا نشود.
با این حال، پس از غرق شدن کامل سانچی، سازمان ملی اقیانوس‌ها در چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مجموعا ۱۰۱ کیلومتر مربع از سطح دریا به مواد نفتی آلوده شده است و نیروهای این کشور تلاش می‌کنند تا از افزایش آلودگی جلوگیری شود.
وزارت حمل و نقل چین نیز اعلام کرد که نفتکش سانچی تا عمق ۱۵۰ متری دریا فرورفته و به زودی ربات‌های زیردریایی برای جستجوی کشتی به دریا فرستاده می‌شوند. تا کنون ۱۳ کشتی برای مقابله با آلودگی نفتی و پاکسازی دریا به محل غرق شدن سانچی اعزام شده‌اند. در نتیجه غرق شدن نفتکش سانچی تا کنون چهار لکه نفتی بر روی دریا مشاهده شده است.
نفتکش سانچی حامل ۱۳۶ هزار تن (حدود یک میلیون بشکه) میعانات گازی بود. همچنین این کشتی هزار تن گازوئیل سنگین برای سوخت موتور به همراه داشت.
نفتکش ۲۷۴ متری ایرانی که از عسلویه عازم کره جنوبی بود، عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری چینی به آن، طعمه حریق شد. ۸ روز تلاش مستمر برای اطفاء حریق این کشتی و یافتن مفقودین موثر واقع نشد و در ۲۴ دی‌ماه آتش سراسر نفتکش را فرا گرفت و آن را غرق کرد. 

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵