داخلی اقتصاد خبر
۱
 
کد مطلب: 50451
 
کمک هاشمی برای آزادی زندانیان غیرعمد
 
مدیرعامل ستاد دیه کشور از وصول کمک نقدی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: صبح امروز(یکشنبه) مبلغ متعهد شده که از محل اعتبارات شخصی آیت الله هاشمی رفسنجانی است به حساب ستاد دیه کشور واریز شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۶
مدیرعامل ستاد دیه کشور از وصول کمک نقدی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: صبح امروز(یکشنبه) مبلغ متعهد شده که از محل اعتبارات شخصی آیت الله هاشمی رفسنجانی است به حساب ستاد دیه کشور واریز شد.
به گزارش ایرنا از ستاد دیه کشور، سیداسدالله جولایی با اشاره به سابقه همکاری و دغدغه شخصی آیت الله هاشمی رفسنجانی در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی از یاوران نخستین این ستاد بوده و هست.

وی خاطر نشان کرد: سال 69 هنگامی که شهید لاجوردی در مسند رییس سازمان زندانها فعالیت داشت، پس از بررسی و شناسایی آمار زندانیان جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در تدارک برگزاری نخستین جشن گلریزان برآمدیم تا در وهله اول زندانیان محکوم به دیه در تصادفات رانندگی را که بطور ناخواسته راهی حبس شده بودند را از گرفتاری زندان رهایی بخشیم که در این راستا خادمان این ستاد هرگز حمایت رییس جمهوری وقت کشور(آقای هاشمی رفسنجانی) را در راستای تحقق این خواسته مهم فراموش نخواهند کرد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور ادامه داد: میزان دیه در سال 69 مانند امروز تعیین نشده بود و بطور تقریبی با پرداخت اعتباراتی معادل 250 هزار تومان برای یک دیه نفس، از شکات و طلبکاران رضایت اخذ می شد، اما در شب برگزاری اولین جشن گلریزان که دقیقا در آخرین روز ماه مبارک رمضان برگزار شد، مبلغی حدود 55 میلیون تومان از سوی خیرین دعوت شده به اتاق بازرگانی اهدا شد.

جولایی با بیان اینکه مبلغ جمع آوری شده کفاف اعتبار لازم را برای آزادی همه مددجویان واجد شرایط در حوادث رانندگی نمی داد، گفت: در همان شب با مساعدت آقای هاشمی رفسنجانی معادل کمک نقدی جمع آوری شده توسط وی اهدا شد که با این اقدام خداپسندانه و انساندوستانه در مجموع با مبلغ 110 میلیون تومان در آن زمان (روز عید سعید فطر) بسیاری از مددجویان نیازمند و آبرومند طعم آزادی را چشیده و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

وی با قدردانی از حمایت معنوی و مادی و همیشگی رهبر معظم انقلاب یادآور شد: بیست وهشتمین همایش گلریزان ستاد دیه کشور در سال جاری با کمک گرانسنگ یک میلیارد و 500 میلیون ریالی امام خامنه ای آغاز و در ادامه با کمک 140 میلیون تومانی رییس جمهوری و کمک 100 میلیون تومانی روسای قوای مقننه و قضاییه، خیل این کمک ها به شماره حساب های این ستاد مردمی واریز شده است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه تا پایان ماه رمضان نزدیک به 260 جشن گلریزان در سطح کشور برگزار خواهد شد، افزود: امید می رود با وجوه نقدی جمع آوری شده در این همایش های معنوی، تعداد زیادی از جمعیت 8100 نفری محکومان غیرعمد حاضر در زندان های کشور از بند حبس رهایی پیدا کنند.
Share/Save/Bookmark


اکبر نساج نجف آبادی ۰۹۱۰۳۴۷۹۰۸۴
Germany
۱۳۹۴-۰۴-۲۲ ۲۲:۰۶:۱۸
سلام وعرض ادب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات به درگاه حق تعالی اینجانب حدود یکسالی است که به دلیل عجز و ناتونی در پرداخت مهریه ون فقه در زندان مرکزی اصفهان تحمل کیفر مینمایم مهریه و نفقه همسرم چیزی بالغ بر دویست میلیون میباشد که ایشان اخیرا طی توافقنامه ای این مبلغ را به پنجاه میلیون رضایت داده اند دارای فرم تقاضای کمک از ستاد دیه اصفهان نیز میباشم اما ستاد با عنوان اینکه طبق بخشنامه به مهریه کمک بلا عوض تعلق نمیگیرد اکتفا به وام پنجاه میلونی کرده اند اما کسی نیست به این بزرگواران بفرماید چهار ضامن کارمند و.....ابتدا چشم به الطاف ایزد منان سپس از شما بزرگواران تقاضامندم درصورت امکان نظر لطفی به اینجانب نموده و جهت آزادی اینجانب نیز اقدامات لازم را مبذول فرمایید دستهای آسمانیتان همیشه پر از الطاف الهی
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵