داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 94471
 
افزایش صادرات از گمرک بیله سوار
 
فرماندار بیله سوار گفت: امسال به ارزش 360میلیاردو 750میلیون ریال کالاو محصول از گمرک بیله سوار صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10درصد افزایش دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
فرماندار بیله سوار گفت: امسال به ارزش 360میلیاردو 750میلیون ریال کالاو محصول از گمرک بیله سوار صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10درصد افزایش دارد.
به گزارش ایرنا، آرام حلیم روز دوشنبه در بازدید از گمرک بیله سوار افزود: امسال حدود 20هزارو 500تن کالا و محصول از گمرک بیله سوار صادر شده که بیشترین آن مربوط به سیب زمینی، مصنوعات پلاستیکی، ملامین، مصالح ساختمانی، تره بار و سبزیجات، هندوانه ، مصنوعات فلزی، نخ و شکلات و خشکبار بوده است.
وی با اشاره به اینکه واردات در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته کاهش یافته است،بیان کرد: ارزش واردات این گمرک امسال 333هزار دلار بوده و از لحاظ وزنی و ارزش پولی 76 درصد کاهش را نشان می دهد.
حلیم اضافه کرد: در شش ماهه امسال همچنین به ارزش 15میلیون دلار و به وزن 6هزارو 780تن کالا و محصول، صادرات چمدانی از گمرک بیله سوار صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی و ارزش پولی افزایش 230درصدی داشته است.
وی گفت: از این شاخص امسال تاکنون گمرک بیله سوار، رتبه نخست را در صادرات چمدانی در بین گمرکات کشور به دست آورده است .
وی با اشاره به اینکه ظرفیت این گمرک در صادرات محصولات کشاورزی دانش بنیان بالا است اظهار کرد: تعداد 50شرکت بازرگانی در حوزه صادرات در گمرک بیله سوار فعال بوده و 36 قلم کالا نیز از این مرز صادر می شود.
فرماندار بیله سوار افزود: در صورتی که طرح منطقه آزاد تجاری- اقتصادی اردبیل در مجلس به تصویب نهایی برسد ظرفیت های گمرک بیله سوار در حوزه صادرات افزایش خواهد یافته و محدودیتهای صادرات کالا و کاستی های آن نیز به مسئولان کشوری از طریق مکاتبات و گزارشات انعکاس داده شده است.
بیله سوار مغان در 165 کیلومکتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد. تنها گمرک فعال استان در این شهرستان واقع می باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵