کد مطلب: 62971
 
سیاست پتروشیمی در قبال هلدینگ
 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بر حمایت کامل وزارت نفت و پتروشیمی از مجموعه هلدینگ خلیج فارس تاکید کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۵
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بر حمایت کامل وزارت نفت و پتروشیمی از مجموعه هلدینگ خلیج فارس تاکید کرد.
به گزارش نکونیوز، مهندس شاهدائی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دیدار با مدیرعامل و جمعی از مدیران هلدینگ خلیج فارس ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع صمیمی همکاران خود در این مجموعه اظهار داشت : وزیر نفت بارها بر این نکته تاکید کرده اند که هلدینگ خلیج فارس را حمایت می کنند و با توجه به توانمندی های ارائه شده از سوی این مجموعه انتظارش از این شرکت بالاتر از سایر شرکت هاست. وی بر این نظر وزیر نفت تاکید کرد که در حال حاضر هلدینگ خلیج فارس از NPC بزرگتر است و با توجه به هدف کلان ما برای توسعه پتروشیمی بیشتر نگاه ها متوجه شما می باشد.
خانم شاهدائی افزود:هدف ما حمایت از شرکت های پتروشیمی در جهت توسعه آن است و تلاش داریم جهش بزرگ دیگر این صنعت تا سال ۱۳۹۹ را محقق کرده، در این مسیر هرکمکی که بتوانیم انجام خواهیم داد و امیدوارم ما را از نظرها و پیشنهادهای خود مطلع کنید.
به گفته مدیرعامل پتروشیمی فراهم کردن امکانات برای جذب سرمایه گذاری و فاینانس اهمیت ویژه ای دارد و آنها نسبت به آن نگاه ویژه ای دارند. وی به این نکته اشاره کرد که پس از توافق برجام شرکت های بزرگ بین المللی زیادی تمایل به حضور و مشارکت در اجرای طرح های پتروشیمی دارند که علاوه بر اروپائی ها، شرکت های معتبر امریکائی را نیز شامل می شود و هلدینگ خلیج فارس باید تلاش کند علاوه بر جذب سرمایه گذاری و فاینانس در جهت استفاده از آخرین تکنولوژی های جهانی نیز تلاش جدی داشته باشد. وی افزود انشالله در سال آینده شرایط بسیار مطلوبی را پیش روی پتروشیمی نظاره گر باشیم و بتوانیم در جهت تحقق برنامه ریزی های انجام شده گام برداریم.
در این جلسه همچنین مهندس نژادسلیم ضمن تبریک به خانم شاهدائی گفت: شرکت های خصوصی شدده پتروشیمی همیشه حمایت NPC را خواستار بوده و تلاش دارند با تعامل مشترک راه ارزشمند توسعه را ادامه دهند. وی افزود از جمله کارهای ارزشمند ما این است که پورتفوی هلدینگ خلیج فارس را به سرعت و با دقت و اعتبار بالا تهیه کرده و برنامه استراتژیک کلان این مجموعه را تدوین کرده و طبق آن عمل می کنیم .نژاد سلیم افزود یکی دیگر از کارهای بنیادی ما در هلدینگ خلیج فارس این است که تمامی شرکتها هر سه ماه یکبار در جلسه ای مشترک عملکرد سه ماهه خود را گزارش داده و میزان پیشرفت کارها بر اساس برنامه تدوین شده گزارش می شود.نژاد سلیم تاکید کرد:تلاش زیادی را برای به بهره برداری رساندن پروژه پالایشگاه گاز بیدبلند ۲ به کار گرفته ایم و حتما باجذب مشارکت شرکت های معتبر اروپائی فازهای آن را به تولید خواهیم رساند.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در پایان افزود : تاکنون مذاکرات بسیار خوبی با شرک های اروپائی داشته و هدف ما علاوه بر جذب سرمایه گذاری انتقال آخرین تکنولوژی های روز جهان و اجرای آن حتی در مجتمع های تولیدی برای افزایش تولید می باشد و امیدوارم بتوانیم در جهت توسعه و افتخار آفرین پتروشیمی کمک موثری داشته باشیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵