کد مطلب: 80241
 
گازرسانی به مشترکین جدید
 
گازرسانی به ٧٢٢ هزار و ٤٠٥ خانوار در ٩ ماه امسال بیانگر تحقق ٦٠,٢ درصد از کل برنامه ملی اقتصاد مقاومتی برای سال ١٣٩٥ (گازرسانی به یک میلیون و ٢٠٠ مشترک جدید روستایی و شهرهای کوچک و مرزی) است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
گازرسانی به ٧٢٢ هزار و ٤٠٥ خانوار در ٩ ماه امسال بیانگر تحقق ٦٠,٢ درصد از کل برنامه ملی اقتصاد مقاومتی برای سال ١٣٩٥ (گازرسانی به یک میلیون و ٢٠٠ مشترک جدید روستایی و شهرهای کوچک و مرزی) است.
به گزارش شانا، معاونت برنامه ریزی وزارت نفت با ارائه گزارشی به عملکرد برنامه ملی اقتصاد مقاومتی وزارت نفت تا پایان آذرماه ١٣٩٥ پرداخت و در این گزارش هزینه گازرسانی به یک میلیون و ٢٠٠ مشترک روستایی را معادل ٣٢ درصد اعتبار طرح عنوان کرد.

همچنین در بخشی از این گزارش آمده است: بازدید از نیروگاه‌ها برای پایش سامانه‎های اندازه‌گیری و ارتقاء آن در حال انجام است و احداث ایستگاه‌های اندازه گیری کمی و کیفی خروجی فازهای ١ ، ٢ ، ٣ ، ٤ ، ٥ ، ٩ و١٠ پارس جنوبی و نصب تجهیزات اندازه‌گیری روی گرمکن ٣٠٩ ایستگاه تقلیل فشار در ٢٠ شرکت گاز استانی در حال انجام است.

این گزارش همچنین، پیشرفت فیزیکی پروژه «جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی» در پایان آذرماه ١٣٩٥ را برابر با ١٨,٦ درصد عنوان کرده است.

در بخش صادرات گاز این گزارش، نیز به صادرات گاز ایران به عراق پرداخته شده است؛ خط انتقال گاز چارمله-نفت شهر، خط انتقال گاز بیستون-دهگلان و خط لوله انتقال گاز بیستون-کرمانشاه پایان یافته و تست هیدرو استاتیک و تزریق گاز در آنها انجام گرفت. هم اکنون، زیرساخت لازم برای صادرات حداقل پنج میلیون متر مکعب در روز گاز طبیعی به عراق آماده شده است.

برای سرمایه‌گذاری خط ایرانشهر-چابهار، موافقتنامه‌ای میان شرکت ملی گاز ایران و شرکت توسعه نگین مکران امضا شد و در مرحله تهیه پیش‌نویس قرارداد است. البته امکان صادرات گاز طبیعی به کشور همسایه پاکستان با احداث ٦٤ کیلومتر خط لوله ٥٦ اینچ، در صورت آمادگی طرف مقابل از سال ١٣٩٧ به بعد ممکن خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵