داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 89072
 
بخش دولتی مکمل بخش خصوصی
 
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: نظر رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس واگذاری کارها به مردم است باید بخش دولتی مکمل بخش خصوصی باشد و دیدگاه رقابت با بخش خصوصی و موازی کاری را کنار بگذاریم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: نظر رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس واگذاری کارها به مردم است باید بخش دولتی مکمل بخش خصوصی باشد و دیدگاه رقابت با بخش خصوصی و موازی کاری را کنار بگذاریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمدرضا نعمت زاده روز دوشنبه در آیین گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در کتابخانه ملی ایران افزود: نظر رهبر معظم انقلاب از تشکیل صندوق توسعه ملی این بود که حداقل 25 درصد از درآمد نفتی کشور برای توانمندی بخش خصوصی به این صندوق واریز شود.
وی اطهارداشت: به مدیران توصیه می کنم رسالت و وظیفه اصلی خود را فراموش نکنند و عذر قانون و تبصره نیاورند چرا که قوانین برای انجام وظیفه است نه مانعی برای انجام وظیفه.
وزیر صنعت بیان کرد: در سال ١٣٩٣ ، ٣٥ مورد از مصوبات دولت دهم را که مانع کسب و کار بود را در دولت اصلاح یا لغو کردیم و همچنین قوانینی که نیاز به بازنگری داشت را به مجلس شورای اسلامی ارسال کردیم.
وی تاکید کرد: علاوه بر توانمندسازی در بخش صنعت باید مدیران به مقوله آموزش و تربیت افراد نیز توجه ویژه ای داشته باشند و سازمان گسترش و نوسازی صنایع نیز باید به این مهم توجه کنند.
وی با گلایه از رسانه ها گفت: بنده معتقدم وقتی مدیران ما در مواردی بلد نیستند، از مدیران خارجی آموزش های لازم را دریافت کنند که این موضوع مورد انتقاد رسانه ها و افراد مختلف قرار گرفت.
نعمت زاده ادامه داد: البته بنده نیز معتقدم که صنعت را باید از درون درست کنیم و در مواردی که اطلاعات کافی نداریم با ارتباط مناسب دریافت کنیم.
وی در پایان سخنان خود گفت: متاسفانه در سال های اخیر چهره صنعتی و اقتصادی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) سیاسی شده است که در نتیجه ما شاهد هستیم که با تغییر مسئولان و نظرات مختلف مدیران نیز تغییر کردند و در سالهای اخیر ١٨ مدیر در این سازمان جابه جا شده اند.
در پایان این مراسم از منوچهر سمیعی پور، سید مصطفی هاشمی طبا، بهزاد نبوی، سیدابوالحسن خاموشی، اکبر ترکان، احمد قلعه بانی، مجید هدایت، سید رضا نوروززاده، شافعی و مفیدی مدیران سابق سازمان گسترش و توسعه نوسازی تجلیل و تمبر یادبود این سازمان نیز رونمایی شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵