کد مطلب: 95192
 
مذاکره وزارتخانه های نیرو و نفت
 
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: مشکل سوخت رسانی به نیروگاه های مقیاس کوچک و تولید پراکنده پس از مذاکره با شرکت نفت در حال حل شدن است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: مشکل سوخت رسانی به نیروگاه های مقیاس کوچک و تولید پراکنده پس از مذاکره با شرکت نفت در حال حل شدن است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمود رضا حقی فام امروز (دوشنبه) در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق، در جمع خبرنگاران افزود: واحدهای تولید پراکنده و نیروگاه های بزرگ باید شرایطی یکسان را داشته باشند؛ در غیر این صورت، هزینه سنگینی برای جبران مابه التفاوت به صنعت برق تحمیل خواهد شد.
وی همچنین به میزان خاموشی های اعمال شده در شبکه برق پرداخت و گفت: بر اساس آمارهای سال 96-95میزان متوسط خاموشی در کل کشور به ازای هر مشترک 2.5 دقیقه در روز است که اگر سالانه 30 هزار میلیارد ریال برای اصلاح شبکه فرسوده برق تخصیص داده شود، می‌توان میزان خاموشی را به زیر 2.5 دقیقه رساند.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه استاندارد بین‌المللی تعریف شده برای خاموشی در هر کشوری متفاوت است، گفت: به طور مثال در آمریکای شمالی میزان خاموشی پنج برابر هلند است که این به معنای رعایت نکردن استانداردها در صنعت برق نیست.
وی با اشاره به میزان خاموشی‌های ایران عنوان کرد: بر اساس آمارهای سال 95 و 96 میزان متوسط خاموشی به ازای هر مشترک در بخش توزیع 1.8 دقیقه در روز و در بالادست 0.7 تخمین زده شده است.
به گفته معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، در 365 روز سال حدود 70 دقیقه خاموشی در کشور وجود دارد، به عبارت دیگر هر مشترک در کشور 2.5 دقیقه خاموشی را در روز تجربه می‌کند که بر اساس برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته باید این عدد به 1.5 دقیقه کاهش یابد.

** کاهش چهار هزار مگاواتی مصرف برق در زمان اوج
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر به اجرای برنامه های مدیریت مصرف برق اشاره کرد و گفت: بخاطر کمبود تولید و مشکلات شبکه انتقال، امسال ماموریت داشتیم که سه هزار و 500 مگاوات مصرف را در زمان اوج کاهش دهیم.
وی گفت: با اقدام ها و هماهنگی های انجام شده، توانستیم در زمان اوج، مصرف را چهار هزار و 70 مگاوات کاهش دهیم که اگر این عدد به مصرف 55 هزار و 470 مگاوات اضافه می شد، مجبور بودیم خاموشی های گسترده ای را در شبکه اعمال کنیم.
حقی فام افزود: برای تامین 3 هزار و 500 مگاوات برق، باید 120 هزار میلیارد ریال در بخش تولید برق سرمایه گذاری کرد که البته با مدیریت مصرف این میزان انرژی، از سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومانی جلوگیری شد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: برای سال آینده مقرر شده است که پنج هزار مگاوات مدیریت مصرف اعمال شود.
به گزارش ایرنا، هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق صبح شنبه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور 458 شرکت داخلی و 310 شرکت خارجی از 30 کشور همچون آلمان، چین، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لهستان، انگلیس، سوئد، امارات و روسیه گشایش یافت و به مدت چهار روز ادامه دارد.
شرکت های فعال در زمینه های سیم، کابل، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم های ابزار دقیق در این نمایشگاه حضور دارند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵