کد مطلب: 58959
 
تهران منفی ۲ می‌شود
 
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اعلام ورود سامانه بارشی به کشور، از حاکمیت جو پایدار در مناطق مرکزی و شرقی کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۵
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اعلام ورود سامانه بارشی به کشور، از حاکمیت جو پایدار در مناطق مرکزی و شرقی کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، سامانه بارشی امروز از سمت غرب و شمال غرب و جنوب غرب وارد کشور شده و سبب بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق خواهد شد.

وی با بیان اینکه طی این روز در مناطق مرکزی و شرقی کشور جوی پایدار حاکم بوده و در شهرهای صنعتی و پر جمعیت با پدیده غبار همراه خواهد بود، افزود: این سامانه روز دوشنبه علاوه بر مناطق مذکور بتدریج در برخی مناطق جنوب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز سبب بارش برف و باران، وزش باد و در مناطق جنوبی رعد و برق خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: شدت بارش‌ها در روز دوشنبه در جنوب استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد خواهد بود، همچنین روز سه‌شنبه از شدت بارش در مناطق غربی، جنوب و مرکز کشور کاسته شده و بارش‌ها محدود به استان‌های شرق و شمال شرق خواهد بود.

وی اشاره به اینکه از بعدازظهر روز دوشنبه و طی روز سه‌شنبه با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر در استان‌های ساحلی دریای خزر ابرناکی، بارش برف و باران و وزش باد پبش‌بینی می شود، گفت: این سامانه اوایل روز چهارشنبه از سمت شمال شرق از کشور خارج می‌شود، همچنین روز سه‌شنبه خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران طی دور روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز دوشنبه، بتدریج ابری، در پاره‌ای نقاط غبارمحلی، در بعدازظهر بارش باران و برف، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۶ و ۱ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه، ابری، در پاره‌ای نقاط بارش باران و برف و وزش باد، در بعدازظهر کاهش ابر با حداکثر و حداقل دمای ۷ و منفی ۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵