داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103897
 
هشدار نسبت به خروج از انگلیس
 
کمپانی هواپیماسازی ایرباس هشداری را درباره احتمال خروجش از انگلیس منتشر کرده و گفته است که بریگزیت بدون توافق تهدیدی برای آینده این کمپانی در انگلیس خواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴

کمپانی هواپیماسازی ایرباس هشداری را درباره احتمال خروجش از انگلیس منتشر کرده و گفته است که بریگزیت بدون توافق تهدیدی برای آینده این کمپانی در انگلیس خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، کمپانی ایرباس روز جمعه تایید کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون یک توافق قابل قبول باعث خواهد شد تا این کمپانی موضع بلندمدت خود را در این کشور مورد بررسی مجدد قرار داده و این مساله ممکن است هزاران شغل انگلیسی را در معرض خطر قرار دهد.

این کمپانی اشاره کرده که برنامه‌های کنونی برای دوره انتقال که در دسامبر ۲۰۲۰ پایان می‌یابد هنوز به قدر کافی خوب نیست و این کمپانی با زمان بسیار محدودی برای سازگار کردن زنجیره تامین محصولات روبرو خواهد بود و از هزینه کرد پایگاه تامین قطعات و محصولاتش در انگلستان جلوگیری به عمل می‌آورد.

ایرباس تمامی بال‌های جت‌های مسافرتی خود را در انگلستان می‌سازد.

این کمپانی همچنین تاکید کرده که اگر دولت لندن از بازار واحد اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرک به سرعت و بدون هیچ توافق انتقالی که مورد قبول طرفین باشد خارج شود این مساله می‌تواند لطمه شدیدی را بر تولیدات آن بگذارد.

در همین حال تام ویلیامز، رئیس دفتر عملیاتی کمپانی ایرباس در این باره گفت: بگذارید واضح‌تر و ساده‌تر بگویم: بریگزیت بدون توافق تهدیدی مستقیم بر آینده ایرباس در انگلستان است.

ایرباس با تاکید بر درخواست‌های زیمنس آلمان روز جمعه اعلام کرد که جزئیات فوری درباره اینکه چگونه می‌تواند به عملیات خود ادامه دهد، اشاره کرد.

ویلیامز همچنین به این مساله اشاره کرد ما باید تصمیم‌گیری‌های لازم را بگیریم. بدون اینکه مشخص شود که مساله بریگزیت چگونه است این مساله برای ما بسیار خطرناک است.

ایرباس ۱۰۰ هزار شغل در انگلیس دارد و ۱۴ هزار نفر به صورت مستقیم در استخدام این کمپانی هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵