کد مطلب: 72548
 
زمان افتتاح پتروشیمی پردیس
 
مدیرعامل بزرگترین هلدینگ چند رشته ای کشور با بیان این که در صورت حل مشکلات بانکی و در پی آن نقل و انتقالات آسان پولی، منابع خارجی به کشور ما وارد خواهد شد، از افتتاح طرح های پتروشیمی پردیس و نیروگاه بهبهان تا دو ماه آینده خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
مدیرعامل بزرگترین هلدینگ چند رشته ای کشور با بیان این که در صورت حل مشکلات بانکی و در پی آن نقل و انتقالات آسان پولی، منابع خارجی به کشور ما وارد خواهد شد، از افتتاح طرح های پتروشیمی پردیس و نیروگاه بهبهان تا دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ غلامرضا سلیمانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: تا دو ماه آینده طرح پتروشیمی پردیس با ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به بهره برداری از طرح پتروشیمی شیراز با سرمایه گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی در چند هفته گذشته که با حضور معاون اول ریاست جمهوری انجام شد افزود: شرکت نیروگاهی بهبهان نیز تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد و شرکت فولاد نی ریز هم تا پایان سال جاری افتتاح رسمی می شود.
سلیمانی درباره بهره برداری نیروگاه بهبهان اظهار داشت: تاکنون دو واحد ۱۶۰ مگاواتی در این نیروگاه به بهره برداری رسیده است و با بهره برداری واحد سوم امیدواریم تا پایان سال جاری برق ما به شبکه سراسری کشور وارد شود.
وی درباره پروژه فولاد نی ریز گفت: این واحد ۸۰۰ هزار تنی می تواند با افزایش تولید داخل کشور به صادرات نیز کمک کند و همچنین در افزایش اشتغال تاثیر بسزایی دارد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در ادامه درباره حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور گفت: بعد از برجام شرکت های بزرگی از ایتالیا، آلمان، اسپانیا، ترکیه، کره و ژاپن و سوئد و نروژ به کشور ما آمدند و برای همکار خود را در برخی از شرکتهای ما آغاز کردند.
وی ادامه داد: در صورت حل مشکلات بانکی پیش رو و نقل و انتقالات آسان پولی، منابع خارجی به کشور ما وارد خواهد شد که در پی آن علاوه بر منابع خارجی، فناوری و نوآوری نیز به کشور ورود پیدا می کند.
سلیمانی با بیان اینکه مبالغ وارد شده به این پروژه ها مبالغ بسیار بزرگی است گفت : باید مسائل بانکی حل شود تا بتوانیم مبالغ مربوط به این پروژه ها را به راحتی به کشور وارد کنیم.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر گفت : تا پایان سال جاری سرمایه شرکت را در دو مرحله ابتدا به ۵۴۰۰ میلیارد تومان و در مرحله بعد ۷۲۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهیم داد.
وی افزود: در مرحله اول، افزایش سرمایه شرکت از محل اندوخته شرکت سرمایه گذاری انجام می شود و ما برای افزایش این سرمایه مبلغی را از سهامداران دریافت نمی کنیم و در مرحله بعد از طریق مجمع فوق العاده این کار را خواهیم کرد.
سلیمانی ادامه داد: با افزایش سرمایه و رسیدن به مبلغ ۷۲۰۰ میلیارد تومانی ؛ این شرکت ۲ میلیون یورویی خواهدشد که سرمایه ثبت شده نسبتا خوبی است و می تواند در مقابل شرکت های بزرگ اروپایی و چند ملیتی قد علم کند.
وی با اشاره به اینکه اقتصاد در حال رشدی داریم گفت : این مبلغ سرمایه برای شرکت ما مبلغ قابل قبولی است و ما امیدواریم که این اقدام در آینده ادامه داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵