داخلی باشما مقاله
۱
 
کد مطلب: 65528
 
در باب ممنوعیت تعدیل مدرک تحصیلی
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
با سلام . من خودم در حال تحصيل در مقطع دكتري هستم اما واقعا با تصميم وزارت نفت درباره ممنوعیت تعدیل مدرک تحصیلی در كلان بحث موافقم چرا كه اولا اينگونه تحصيل در حين كار تنها آسيب به بدنه إجرائي ميزند و عملا افراد به درس و تعهد تحصيلي خود فكر ميكنند تا به ارتقاي كاري. هيچ ضرورتي ندارد كه اين همه فوق ليسانس و دكتر توي وزارت نفت باشند و در تمام شركتهاي نفتي و دانشگاههاي دنيا نيز رتبه دكتري نوعي رتبه پژوهشي بشمار ميايد كه موقع نياز به كاري خاص ان بخش به شركتها إرجاع ميشود و هزينه بسيار پايينيتري دارد تا افرادي با مدرك دكتري سالهاي سال توي محيط كاري باشند و همان كاري را بكنند كه يك ليسانسه يا فوق ليسانس انجام ميدهد. دوما چرا بايد شركت نفت براي تعديل حقوق افراد متحمل اين همه هزينه گردد بخصوص وقتي برنامه اي براي ادامه تحصيل و استفاده از آن در رشته ها و تخصصهاي مورد نياز و ضروري شركت نبوده است و وقتي افراد همه فكر و ذكرشان مدرك گرايي خاص است چرا بايد شركت متحمل هزينه شود و تازه هيچ انتفاعي از اين تحصيل نبرده باشد در حالي كه همه شركتهاي نفتي دنيا دوره هاي تخصصي كوتاه مدت و با برنامه اي را بدون أخذ مدرك و تنها با آرائه گواهينامه شركت براي كاركنان خود در نظر ميگيرند .
واقعا نگاه به نحوه تغيير مدارك تحصيلي كاركنان شركت نفت در يك بأزه ده ساله اخير نشان از هرج و مرج در محيط كاري و مدرك گرايي صرف كاركنان در مقابل كاهش مداوم بهره وري كاركنان از يك طرف و بالا رفتن همزمان انتظارات از سوي ديگر ميدهد. من با وجودي كه خودم نيز در حال تحصيل هستم با هرگونه تعديل و ارتقاي مالي بواسطه مدرك مخالفم و به نظرم تصميم وزارت نفت تصميم صحيحي بوده است.
دوستان و همكاران گرامي بياييد منطقي باشيم همه ماها افرادي را در محيط كار ميشناسيم كه تنها كار مفيدشان سود جستن از إمكانات شركت نفت است و از ديپلم تا دكتري را نيز طي كرده اند ولي از نظر كارايي همچنان همان ديپلمه هستند.
واقعا سري به ادارات مركزي و برخي ادارات ستادي بزنيد منشئ ها فوق ليسانس دارند و سوْال این است که چه ضرورتي به استخدام منشئ با رتبه فوق ليسانس داريم... واقعا چه ضرورتي دارد.... اش خيلي شور است و خواهش ميكنم يك بعدي نگاه نكيد
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۱ ۲۲:۰۳:۰۸
كاملا درسته
توي اداره ما كلي رفتن مدرك فوق ليسانس و دكتري گرفتن اما وضعيت كاربدتر شده چون توقعات بالا رفته و مدام دارن غر ميزنن
چه نيازي به اينهمه دكتر هست واقعااااااااااا
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵