کد مطلب: 40138
 
افزایش واردات نفت هند از ایران
 
رویترز اعلام کرد: در ۱۱ ماه نخست امسال واردات نفت هند از ایران روزانه ۲۷۰ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز بوده که ۳۷.۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۹
رویترز اعلام کرد: در ۱۱ ماه نخست امسال واردات نفت هند از ایران روزانه ۲۷۰ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز بوده که ۳۷.۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، میزان واردات نفت ایران از سوی هند از ماه آوریل تا نوامبر با ۳۵ درصد افزایش به ۱۷۳ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسید.

براساس این گزارش، هند طی ۱۱ ماه گذشته منتهی به ماه نوامبر ۳۸ درصد نفت بیشتری از ایران خریداری کرده است.

براساس آمارهای گرفته شده از تردد تانکرها، هند به عنوان دومین مشتری بزرگ نفتی ایران بعد از چین است و ماه گذشته ۲۵۰ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز نفت وارد کرده است.

این میزان ۱۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

براساس این گزارش، اوسار اویل پالایشگاه خصوصی هند بزرگترین خریدار نفتی ایران در ماه نوامبر بوده است.

در ۱۱ ماه نخست امسال واردات نفت هند از ایران روزانه ۲۷۰ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز بوده که ۳۷.۷ درصد افزایش داشته است.

رویترز مدعی شده است که افزایش خرید نفت ایران بیشتر به دلیل کاهش قیمت این ماده سیاه در سال ۲۰۱۳ و نیز به دلیل برداشتن مسائل بیمه‌ای تانکرهای نفتی است.

در ۸ ماهه نخست سال جاری هم هند حدود ۳۵ درصد نفت بیشتری نسبت به سال گذشته از ایران و حدود ۱۷۴ هزار بشکه در روز خریداری کرد. کل واردات نفت هندوستان در ماه نوامبر روزانه ۳.۸۶ میلیون بشکه بوده که حدود ۶.۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

سهم واردات نفت هندوستان از ایران حدود ۷.۱ درصد در ۱۱ ماه نخست سال جاری بوده که این رقم در سال گذشته حدود ۵ درصد بوده است.

از آنجایی که واردات نفت از کشورهای افریقایی و آمریکای لاتین افزایش یافته است روی هم رفته خرید نفت از منطقه خاورمیانه حدود ۷.۷ درصد از ماه ژانویه تا نوامبر کاهش داشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵